Іноді співробітники військкоматів можуть видавати призовникам повістки альтернативними шляхами: через СМС, поштові скриньки та квитанції за комунальні послуги. Однак, не всі такі методи є законними.
Про це розповів адвокат Ростислав Кравець для "РБК-Україна".
З його слів, вручення документу для призову працівником ЖЕКу є законним, якщо у нього є відповідна відомість. Схема вручення повістки проста: представник контори видає документ військовозобов'язаному громадянину, а той, у свою чергу, залишає підпис на документі, де вказано дату та час вручення.
Якщо чоловік призовного віку відмовляється приймати повістку, працівник ЖЕКу повинен на місці скласти акт зі свідками.
Однак, якщо працівник ЖЕКу просто залишив документ у поштовій скриньці, його можна проігнорувати. У такому разі немає підтвердження, що військовозобов'язаний отримав повістку.
Військкомати не завжди можуть особисто вручити повістки всім військовозобов'язаним. Тому вони можуть передати документи сільрадам, компаніям або навіть ЖЕКам. Це дозволяє їм швидше та ефективніше оголосити мобілізацію.
Чи можуть видати повістку в громадському транспорті
Раніше ми писали, що згідно з Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки можуть вручати повістки військовозобов'язаним у будь-яких місцях.
Таким чином, повістки можуть бути вручені навіть у маршрутці. Однак, важливо, щоб спочатку працівники ТЦК та СП встановили особу, якій хочуть видати цей документ.
Крім того, військкомат не може порушувати закони та правила під час вручення повістки. Це означає, що на самому документі повинні бути правильно вказані дані, а також наявний підпис начальника ТЦК та СП. У разі відмови від повістки працівники не мають права застосовувати силу проти таких осіб.
Військкомати не завжди можуть особисто вручити повістки всім військовозобов'язаним. Це пов'язано з тим, що військовозобов'язані можуть проживати в різних населених пунктах, а також можуть бути зайняті на роботі або в інших закладах. Тому працівники ТЦК та СП мають право вручати повістки в будь-яких місцях, де вони можуть зустріти військовозобов'язаних.
Якщо вам вручили повістку, обов'язково перевірте, чи є на ній всі необхідні реквізити. Якщо реквізити відсутні, або якщо повістка вам просто залишили у поштовій скриньці, ви можете не брати її до уваги.
Нагадаємо, раніше адвокатка розповіла, хто має право перевіряти документи звичайних українців. Також ми повідомляли, чи справляються працівники територіальних центрів комплектування зі своїми обов'язками під час мобілізації.