БТР Rosomak – чому польські "росомахи" надважливі на фронті і скільки коштують
На озброєння 44 окремої механізованої бригади ЗСУ надійшли польські колісні бронетранспортери Rosomak
Що відомо про БТР Rosomak
Фото: Rosomak S.A. Колаж: Pro Війну
Rosomak – це польський багатоцільовий бронетранспортер, який був розроблений на основі фінської бойової машини Patria. Він був прийнятий на озброєння польської армії у 2004 році і досі залишається одним з основних бронетранспортерів польських військ.
Про це повідомляє "24 канал" у межах спецпроєкту "Зброя перемоги".
Характеристики БТР Rosomak:
- має колісну формулу 8 × 8;
- оснащений посиленою бронею;
- довжина 7,7 метра;
- ширина 2,8 метра;
- висота 2,3 метра;
- важить 22 тонни.
Переваги бронетранспортера:
- має 480 кінських сил;
- розвиває швидкість до 100 кілометрів на годину на суші;
- розвиває швидкість 10 кілометрів на годину на воді;
- операційна дальність машини становить 800 кілометрів;
- оснащений тепловізорами, лазерними далекомірами та захищеними раціями.
Головним озброєнням Rosomak є 30-міліметрова гармата Bushmaster II, яка може вести вогонь по наземних і повітряних цілях. Також бронетранспортер оснащений кулеметом калібру 12,7 міліметра або ж автоматичним станковим гранатометом.
Бронетранспортери Rosomak мають ряд переваг перед російськими аналогами. Вони оснащені посиленою бронею, яка може витримати удари кулеметів та ручних протитанкових гранатометів. Крім того, Rosomak мають більш потужні двигуни, що дозволяє їм розвивати більш високу швидкість.
Передача Україні 200 бронетранспортерів Rosomak є важливим кроком у підтримці України в її боротьбі з російською агресією. Ці машини допоможуть українським захисникам захистити себе від ворожого вогню та врятувати життя.
Скільки коштує БТР Rosomak
Точної вартості БТР Rosomak у Мережі немає, але в деяких джерелах йдеться про суму приблизно в 1 млн доларів.
Україна отримала РСЗВ Striga
Раніше ми писали, що Україна отримала від Чехії покращену версію радянського "Граду" – реактивні установки залпового вогню Striga. Ці машини вже готові до використання на передовій, але поки невідомо, скільки їх надійшло до України.
Основні характеристики Striga:
- побудована на двовісному шасі армійської вантажівки Tatra Force 815-7;
- оснащена пусковою установкою на 40 напрямних;
- здійснює обстріл 122-мм реактивними снарядами;
- може здійснювати обстріл снарядів Accular-122 на відстані від 10 м до 35 км;
- вистрілює на 40 метрів;
Вартість однієї установки Striga невідома, але вона, ймовірно, є значно вищою, ніж вартість радянського "Граду".
Німеччина хоче передати Україні нову систему ППО
Також ми зазначали, що Німеччина разом з країнами-партнерами розглядає можливість тимчасової передачі Україні систем протиповітряної оборони IRIS-T SLM. Це стане важливим кроком у зміцненні цілісності України та значно підвищить її оборонну спроможність.
IRIS-T SLM (Surface Launched Medium-Range) – це зенітний ракетний комплекс ППО і ПРО середнього радіуса дії, розроблений німецькою військовою компанією Diehl Defence. Він оснащений ракетами IRIS-T, які здатні вражати повітряні цілі на відстані до 40 кілометрів.
IRIS-T SLM є високотехнологічним комплексом, який забезпечує високий рівень захисту від повітряних загроз. Він може використовуватися для захисту критичної інфраструктури, а також для ураження наступальних засобів противника.
Компанія Diehl Defence ще на початку травня 2022 року запропонувала передати Україні системи IRIS-T SLM. Однак пропозиція перебувала на розгляді комітету з безпеки Німеччини.
Нагадаємо, США надали Україні новий пакет допомоги – що до нього увійшло. Також ми писали, що ввійшло до нового пакету допомоги від Німеччини.
Сподобалась стаття?