Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Меддопомога, відпочинок, безплатний проїзд: на які пільги мають право родини військових

Згідно з українським законодавством, родини військовослужбовців мають право на санаторний відпочинок, безплатний проїзд та інші пільги

Фото: Нетішинська міськрада, УНІАН. Колаж: Pro Війну

Родини військових мають право на низку пільг від держави

Фото: Нетішинська міськрада, УНІАН. Колаж: Pro Війну

У 2024 році тривають загальна мобілізація та воєнний стан. Військовослужбовці та члени їхніх родин мають право на низку пільг від держави.

Про це йдеться у законі України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх членів сім’ї".

На які пільги мають право родини захисників

Члени родин військовослужбовців, зокрема їхні діти, згідно з українським законодавством, мають право на такі пільги від держави:

  • отримання медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров’я за відсутності за місцем їх проживання державних або комунальних закладів охорони здоров’я (крім військовослужбовців строкової військової служби та курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів, а також вишів, які мають військові навчальні підрозділи);
  • право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, турбазах, пансіонатах Міноборони. Оплата путівок пільгова, але поїхати на відпочинок можна не частіше одного разу на рік. Ця пільга надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів (крім військовослужбовців-строковиків);
  • право на забезпечення службовими приміщеннями, за умови спільного проживання родини з військовослужбовцями (окрім строковиків). Членам родини військових, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше надаються житлові приміщення для постійного проживання;
  • діти військових мають право на першочергове надання місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності за місцем проживання їх сімей;
  • відшкодування витрат, пов’язаних з переїздом та перевезенням їх особистого майна залізничним, повітряним, водним і автомобільним (за винятком таксі) транспортом, бронюванням місць у готелях при направленні військовослужбовців у відрядження коштом Міністерства оборони України;
  • діти військовослужбовців, які загинули, померли або зникли безвісти під час проходження служби, мають право на позачергові місця у дитячих закладах за місцем проживання;
  • працевлаштування у першочерговому порядку дружин військовослужбовців строкової служби у разі їхнього звільнення при скороченні чисельності або штату працівників, при ліквідації, реорганізації або перепрофілюванні підприємства, установи, організації.

Право на безплатний проїзд

Військовослужбовці та члени їхніх родин мають також право на безплатний проїзд залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом у таких випадках:

  • від місця проживання до місця проходження військової служби військовослужбовця у зв’язку з його переведенням;
  • до місця проведення відпустки військовослужбовцем в межах України;
  • при звільненні військовослужбовця з військової служби, а також у разі загибелі (смерті) військовослужбовця – до обраного місця проживання в межах України (крім військовослужбовців строкової військової служби).

Право дітей військових на пенсію

Згідно з законом "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", діти, які не досягли повноліття, мають право на пенсію відповідно до ЗУ за загиблого військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста.

Лікарняні та страховий стаж

У тому випадку, якщо дружина військового тимчасово втрачає працездатність, то лікарняні оплачують у розмірі 100% середньомісячної зарплати незалежно від страхового стажу.

Крім того, згідно із законодавством, родичам військового зараховується до страхового стажу період проживання разом з чоловіком чи дружиною в місцевостях, де не було можливості працевлаштування за спеціальністю, але не більше 10 років.

Крім того, військовослужбовці та їхні родини мають право на кредитні пільги. Детальніше можна почитати у нашому матеріалі за посиланням.

Раніше ми пояснювали, як учаснику бойових дій отримати знижку на "комуналку". Крім того, ми зазначали, на які виплати можуть розраховувати українські військові у 2024-му році.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.