Суди переповнені – чому військові масово звертаються по допомогу до юристів
Зазначається, що українські суди переповнені позовами з боку військових щодо різноманітних грошових компенсацій

Військові та їхні родини судяться з державою
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Війну
Наразі військовослужбовці в Україні часто недоотримують виплати, тому звертаються до суду. Тим часом суди завалені позовами з боку звільнених через поранення бійців ЗСУ та ветеранів.
Про це повідомив адвокат приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Роман Лихачов для NV.
"В першу чергу вони стосуються недоплати „бойових" і виплат за поранення. Неправильні посадові оклади. Вже численні рішення суду є про те, що посадові оклади розраховані неправильно. І все одно їх рахують так само. Неправильно розраховані виплати учасникам бойових дій. Про пенсійне забезпечення я взагалі мовчу: у нас кожен, хто отримує військову пенсію, судиться з державою і через суд її перераховує", – пояснив Лихачов.
За словами адвоката, багато оскаржень стосуються медичного забезпечення, що під час лікування не виплачувалося.
"Іноді доходить до смішного: у мене серед клієнтів є людина, яка отримала поранення, довідку про поранення видала військова частина, яка далі повинна була платити по 100 тис. грн за час лікування. У відзові на позов військова частина вказала, що їй документи про поранення ніхто не надавав. Хоча я показую документ: мовляв, ви ж написали його, він у вас і так є, ось із вихідним номером. Але ні, поранений все одно ніби повинен був його знову надати. Для чого? Невідомо", – розповів юрист.
На думку адвоката, військовослужбовці не повинні турбуватися про те, щоу випадку своєї загибелі, їхні родини не отримають належні кошти. Але саме таке, за його словами, відбувається постійно.
"Я знаю багато випадків, коли по півроку оббивають пороги, родини збирають ці довідки у розпачі, не знаючи, що робити. Подекуди командири загиблих бійців приїжджають з фронту, щоб допомогти родинам своїх підлеглих збирати ті довідки, бо ТЦК не завжди може допомогти, або й не хоче", – зазначає адвокат.
Він наголошує, що нині вже й самі військовослужбовці наймають адвокатів і прописують у договорах певні пункти: мовляв, у випадку моєї загибелі надати правову підтримку моїй родині в отриманні виплат. І вважає це ненормальним.
"Кількість судових справ з державою зростає в рази зараз. Такого не повинно бути, якщо ми хочемо інтегруватися", – підсумував адвокат.
Що робити, якщо військовий залишився без виплат
Ми вже писали раніше, що досить поширеною є проблема, коли українські військовослужбовці з тих чи інших причин не можуть отримати грошове забезпечення.
Зазначається, що у такому випадку необхідно звернутися до командира частини з рапортом, до якого додати всі наявні документи, що підтверджують обставини, за які повинні виплатити грошове забезпечення. Рапорт подається з вимогою виплатити заборгованість за обставин, за які виплачується грошове забезпечення або додаткова винагорода.
Також варто додати, що іноді командир частини може не розглянути рапорт або ж сказати про те, що він був втрачений. Тоді необхідно звернутися до командування роду військ, де проходить службу особа, або до вищого керівництва Міністерства оборони України. Якщо це не допомогло, то тоді треба йти до суду.
Раніше ми також писали, які пільги та виплати передбачені для кавалерів відзнаки Золотий хрест. Також ми пояснювали, хто з українців має право на додаткові виплати за певні заслуги.
Сподобалась стаття?