Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Виплати для військових: скільки отримують захисники, виведені поза штат

Військовослужбовців можуть вивести поза штат через ряд причин, однак, у такому випадку, виплати для них не припинятимуться

Фото: УНІАН, Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Скільки платять військовим поза штатом

Фото: УНІАН, Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Зараховані у розпорядження командирів захисники не можуть бити звільненими, оскільки вони закріплені за штабом. Отже, вони мають отримувати заробітну плату.

Про це зазначено у відповідному законі.

Підстави для виведення військового поза штат можуть бути різними:

 • розформування військової частини;
 • повернення військового, чиє місце у штаті займав зарахований у розпорядження командира;
 • визнання ВЛК військовослужбовця непридатним;
 • перебування на тривалому лікуванні;
 • перебування у відпустці по догляду за дитиною.

Після переведення військового поза штат виплати змінюються таким чином:

 • протягом 2-х місяців із дня переведення грошове забезпечення виплачується у розмірі зарплати за останньою займаною посадою в повному обсязі;
 • після 2-х місяців з дня зарахування виплачуватиметься оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та додаткова винагорода 20 100 грн на умовах та в порядку, встановлених Урядом.

Хто з військових отримає дві зарплати

Раніше ми писали, як військовослужбовці можуть подвоїти свою заробітну плату і що для цього потрібно зробити.

Усі військовослужбовці щомісяця отримують своє грошове забезпечення, яке залежить від їхньої посади, обов'язків тощо. Проте дехто з них зможе подвоїти свої виплати за певних умов.

Роботодавець військових, що знаходяться на службі, може залишити за ними їхнє колишнє місце роботи й відповідно продовжувати платити зарплату.

Гроші нарахують, якщо військовий проходить:

 • строкову військову службу;
 • військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
 • військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період;
 • військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом, зокрема, шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення.

Тож, якщо роботодавець вирішить й надалі платити своєму працівнику на службі, той зможе паралельно отримувати й грошове забезпечення за службу, й зарплату зі своєї цивільної роботи.

Коли військових можуть взагалі позбавити виплат

Раніше ми вже писали, у яких випадках бійці ЗСУ під час дії воєнного стану можуть не отримувати кошти від держави.

Зазначається, що у першу чергу військовослужбовцям не нараховуватимуть посадового окладу, якщо вони були виведені у розпорядження командирів.

Така ситуація складається часто, особливо, коли військовослужбовець визнаний обмежено-придатним або непридатним до військової служби з переоглядом через певний термін.

Також військовий може залишитися без виплати, якщо його не включили до бойових розпоряджень – у такому випадку від не отримає від держави доплату в розмірі 30 тисяч гривень.

Раніше ми також розповідали, чи зменшать військовим виплати. Також ми пояснювали, що варто знати про компенсацію та виплати відпускних для військовослужбовців.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.