Як дізнатися, чи знаходиться військовий у полоні – алгоритм дій
З початку повномасштабного вторгнення з’явилось багато порталів та відомств, які надають інформацію щодо зниклих безвісти військових
Де знайти інформацію про полоненого військовослужбовця
Фото: Генштаб ЗСУ, Pexels. Колаж: Pro Війну
Якщо ваш знайомий військовий перестав виходити на зв’язок, не потрібно панікувати. Є чимало сервісів, які вам допоможуть.
Розповідаємо, як самостійно дізнатися, чи знаходиться військовий у полоні.
Перші кроки
Якщо виникає підозра, що військовослужбовець знаходиться у полоні, потрібно:
- звернутися до Територіального центру комплектування (колишній військкомат) або військової частини, там підтвердять або спростують статус військового (полонений чи зниклий безвісти);
- написати заяву до найближчого відділку Національної поліції України, також можна надіслати лист на електронну пошту: [email protected] або зателефонувати на гарячу лінію: (0894) 200-18-67 або 0 800 212 151.
За кожним фактом зникнення поліція відкриває справу, яка реєструється в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Необхідно записати реєстраційний номер заяви та взяти витяг із ЄРДР, де буде зазначено ПІБ слідчого для ефективності пошуків.
Куди ще звернутися
Окрім зазначених структур, необхідну інформацію про ймовірно військовополоненого можуть надати:
- Об'єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при СБУ – телефони: (067) 650-83-32, (098) 087-36-01, електронна пошта: [email protected]
- Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими – телефон: 0 800 300 529 (безкоштовно всередині країни), +38 (044) 390 43 90 (з-за кордону). На сайті штабу ви можете знайти детальну, покрокову інструкцію для родичів зниклих безвісти військових та військовополонених.
- Міжнародний Комітет Червоного Хреста – телефон: 0-800-300-155. Ця організація веде власний реєстр та іноді може відвідувати людей у полоні (про такі візити вона має повідомити родичам).
- Європейський суд з прав людини;
- Комітет з прав людини ООН.
Які дані про зниклого потрібно вказати
Щоб отримати точну інформацію, яка може бути вам корисною, відповідним службам необхідно надати дані про:
- ПІБ, дату народження, номер мобільного телефону зниклого;
- копію паспорта, військового квитка;
- військову частину, де проходив службу або територіальний центр комплектування, звідки призивався;
- посаду/звання, військово-облікову спеціальність (якщо відома);
- дату зникнення.
- дату, час, спосіб останнього зв'язку;
- місце зникнення, обставини зникнення (якщо відомо);
- ПІБ та контакти товаришів по службі.
- фотографії, опис особливих прикмет.
Варто пам’ятати, що цю інформацію можуть використовувати шахраї та окупанти, тому її не можна залишати у вільному доступі.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки платять родичам військовослужбовців, які зникли безвісти під час повномасштабної війни. Також ми повідомляли, які штрафи для військових зараз існують в Україні.
Сподобалась стаття?