Більше ніякої строкової служби: як зміниться призов у майбутньому
Представники українського уряду готують серйозні зміни щодо військової підготовки громадян

В Україні скасують строкову службу
Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook
До початку повномасштабного вторгнення українці регулярно проходили строкову службу, однак після війни, яку розпочала Росія, строковиків не призивають. Згодом в Україні зовсім планують скасувати строкову службу та замінити її інтенсивною підготовкою.
Про подробиці переходу на рекрутинг в ефірі національного телемарафону розповів заступник голови Комітету Верховної Ради, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
Скасування строкової служби
Представник Верховної Ради розповідає, що вже невдовзі влада може відмовитися від стандартної строкової служби, адже її планують замінити інтенсивною підготовкою у вищих навчальних закладах.
"Знову ж таки рекрутинг — це про те, що люди набиратимуться базуючися на їх освіті, яку вони мають, і щоб вони були максимально корисними війську. А не так, як, на жаль, це буває зараз. Коли ми "мікроскопом забиваємо цвях". Оскільки деякі люди з освітою, яка може бути корисною в певних підрозділах, зараз сидять в окопах та відбивають атаки", – сказав Чернєв.
Також він зазначив, що це буде не військова кафедра, а справжня військова підготовка резервістів нашої армії.
Крім того, він зазначив, що сам процес буде відбуватися протягом 5 років, а головною ціллю є наближення до стандартів НАТО.
Нова концепція кадрової політики
Раніше ми писали про те, що в Міністерстві оборони України запропонували нову концепцію кадрової політики в армії. Зокрема, тепер головну увагу будуть зосереджувати саме на потребах Збройних сил України.
У наказі від 5 листопада про зміни кадрової політики йдеться про такі аспекти:
- відбудеться удосконалення електронної системи військового обліку;
- строкова служба буде замінена інтенсивною підготовкою, а армія буде лише за контрактом;
- покращення психологічного забезпечення;
- в країні буде працювати якісна система рекрутингу Збройних сил України професійним складом;
- взаємовідносини між командуванням та особовим складом вийдуть на новий рівень;
- покращений підхід до управління кар'єрою військовослужбовців (будуть враховуватися освіта, гендерна рівність, професійний розвиток);
- відбудеться розширення співпраці між українськими закладами вищої освіти та вишами країн, що є членами Європейського Союзу та НАТО;
- покращення управління персоналом.
Варто зазначити, що контроль, а також оцінки результатів оновленої військової концепції буде здійснювати Комітет з питань кадрового менеджменту в Міноборони України.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, кого не можуть мобілізувати до армії. Також ми повідомляли, як українські військові можуть відправитися на лікування за кордон.
Сподобалась стаття?