Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Для ТЦК підготували зміни: як розширять повноваження до кінця року

Міністерство оборони спільно з Генштабом ЗСУ планують розробити законопроєкт, який розширить права співробітників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

В Україні планують розширити права ТЦК

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Наразі працівники ТЦК та СП не мають права перевіряти документи, а також виписувати повістки на вулицях. Натомість скоро все може змінитися.

Про це розповів секретар парламентського комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та народний депутат Роман Костенко.

З його слів, наразі немає точної визначеності щодо дій, які можуть вчиняти співробітники військкоматів. Зокрема, вони не мають права вручати повістки та перевіряти документи будь-кого на вулицях. Для того, щоб це було законно, повинні бути присутніми представники поліції.

Нардеп наголосив, що варто зрозуміти й працівників ТЦК, у яких "стоять плани", і військовозобов’язаних, яких "хочуть незаконно мобілізувати, але вони мають відповідальність захищати Україну".

До всього, Роман Костенко зауважив, що до кінця поточного року у Раді розроблять законопроєкт, який розширить права ТЦК.

"Вони зможуть вести аудіо і відеозаписи. Вони зможуть перевіряти приписні та документи, наскільки я пам’ятаю", — сказав він.

Чи має право ТЦК забирати військовий квиток

Раніше ми писали, що через брак живої сили на фронті співробітники ТЦК та СП вдаються до хитрощів.

Іноді працівники військкоматів можуть забирати військовий квиток у призовників. Однак ця процедура є незаконною.

Зі слів адвоката, квиток – це посвідчення особи стосовно статусу призовника, резервіста або військовозобов’язаного, тому територіальні центри комплектування не мають права вилучати його у громадянина України на тривалий термін.

"Військкомат не має права забирати військовий квиток. Якщо так стається, то, в принципі, вони замість квитка повинні видати будь-яке тимчасове посвідчення. Квиток – це посвідчення особи стосовно її статусу – призовника, чи резервіста, чи військовозобов’язаного. Фактично такі дії свідчать про порушення закону", – каже юрист.

Основною причиною, чому працівники ТЦК та СП вилучають квиток, є шантаж. В обмін на документ, співробітники військкоматів можуть змусити призовника прийти в центр комплектування військових.

Якщо ж військовий квиток все ж таки забрали, потрібно написати заяву на прізвище керівника військкомату з проханням повернути документ. Однак, як вважає експерт, малоймовірно, що після заяви квиток повернуть.

"Водночас, якщо вони забирають квиток, то треба вимагати від них відповідного письмового підтвердження того, що цей військово-обліковий документ був вилучений безпосередньо конкретним працівником ТЦК для того, щоб підтвердити, що військовозобов’язаний не втратив квиток", – зауважив адвокат.

В такому випадку потрібно звернутися до Генерального штабу, до вищих територіальних центрів комплектування або писати скаргу до Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, коли можуть вимагати надати військовий квиток. Також ми писали, чи реально отримати військовий квиток, якщо не служив в армії.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.