Мобілізація у грудні: чи мають право на відстрочку опікуни та прийомні батьки
Загальна мобілізація в Україні триває з початку повномасштабного вторгнення, однак є декілька категорій осіб, які не підлягають призову

Чи можуть призвати до служби прийомних батьків
Фото: Генштаб ЗСУ, УНІАН. Колаж: Pro Війну
Чоловіки та жінки, які виховують трьох і більше неповнолітніх дітей, мають право на відстрочку від мобілізації. Однак, на такі ж права може розраховувати ще одна категорія батьків.
Про це зазначено у статті 23 Закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку".
Кого не можуть мобілізувати
Згідно із законодавством, право на відстрочку мають також:
- жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи II групи.
Вимоги до документів
Для отримання відстрочки від призову на військову службу необхідно подати такі документи:
- заяву про надання відстрочки від призову на військову службу;
- довідку про склад сім’ї;
- довідку про інвалідність дитини (для осіб, які виховують дитину з інвалідністю);
- довідку про захворювання дитини (для осіб, які виховують дитину, хвору на тяжкі захворювання);
- довідку про статус дитини як особи з інвалідністю І чи II групи (для осіб, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи II групи).
Строк відстрочки
Строк відстрочки від призову на військову службу становить:
- для осіб, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років — до досягнення дитиною 18 років;
- для осіб, які виховують дитину, хвору на тяжкі захворювання — до одужання дитини або до досягнення дитиною 18 років;
- для осіб, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи II групи — до досягнення дитиною 23 років.
Зауважимо, що відстрочка від призову на військову службу не надається особам, які мають непогашену судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що думають військові стосовно змін щодо призову в Україні. Також ми повідомляли, що нардеп поскаржився Умєрову та Залужному на дії ТЦК.
Сподобалась стаття?