Мобілізація в Україні: кого призиватимуть насамперед
Загальна мобілізація в Україні триває з початку повномасштабного вторгнення, однак брак живої сили нараз дуже відчутний
Кого мобілізуватимуть першими
Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну
Для перемоги у війні Україні потрібен великий мобілізаційний ресурс. Однак важливо звертати увагу не лише на кількість мобілізованих, але і на їхні професійні навички.
Про це розповів військовий та полковник запасу Роман Світан у коментарі сайту ТСН.ua.
Скільки людей потрібно ЗСУ
Зі слів Світана, Україна повинна створити професійну армію. Він аргументує це тим, що в сучасній війні важливіша не кількість військових, а якість. Один професіонал на війні може замінити близько 100 людей. Україна не воює "м'ясними штурмами". А для того, щоб працювати кількістю, необхідно мати десятки мільйонів людей. А це нереально.
Військовий зауважив, що Україні достатньо 300-350 тисяч висококваліфікованих професіоналів і новітньої техніки. Цих людей можна знайти в Україні. Їх просто потрібно мотивувати служити в армії.
Наприклад, для того, щоб стати льотчиком, потрібно пройти тривалу підготовку. Її неможливо пройти за короткий час. Тому військових такої професії потрібно готувати заздалегідь, навіть у мирний час.
Хто потрібен українській армії
Україна може розпочати створення професійної армії вже зараз. Для цього необхідно:
- зняти зі спеціального обліку правоохоронців і силовиків, які мають досвід бойових дій;
- запустити механізм мобілізації для призову держслужбовців;
- запровадити ротації військовослужбовців, які вже понад пів року перебувають на фронті;
- розширити механізм набору людей, які хочуть бути професійними військовослужбовцями, через рекрутингові компанії та центри.
Військовий зауважив, що такий підхід дозволить:
- відновити виконавчу гілку влади;
- зменшити навантаження на військовослужбовців, які перебувають на фронті;
- залучити до армії людей з досвідом бойових дій та мотивацією;
- забезпечити професійний склад Збройних сил України.
Саме в результаті створення професійної армії Україна зможе зменшити чисельність Збройних сил, але при цьому підвищити їхню боєготовність.
Крім того, полковник зазначив, що готуватися до війни потрібно майже всім українським чоловікам.
Чи можуть відправити на фронт одразу з ТЦК
Раніше ми писали, що під час мобілізації в Україні військовозобов'язані віком від 18 до 60 років можуть отримувати повістки. Однак це не означає, що особу обов'язково відправлять на фронт.
Начальниця мобілізаційного відділення Вінницького об’єднаного міського ТЦК та СП підтримки підполковниця Оксана Янчак заявила, що працівники військкоматів не розуміють, чому чоловіки не хочуть приходити до ТЦК та СП.
"Чому у них ці страхи, ми зрозуміти не можемо. Чому нам зробили такий імідж, що ти прибуваєш в ТЦК і тебе через 2 години вже відправляють на передову. Це все фейк, це неправда", – сказала Янчак.
З її слів, після вручення повістки чоловік має прибути до військкомату для постановки на облік. Там з'ясується, чи є він придатний до військової служби, та визначається його військова спеціальність.
Нагадаємо, чи законні повістки через СМС-повідомлення. Також ми писали, хто має з'явитися до ТЦК навіть без повістки.
Сподобалась стаття?