Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Мобілізація в Україні — як правильно оформити відстрочку

Юристка наголосила, що автоматично ніхто військовозобов'язаному відстрочку від призову не оформить, для цього треба особисто йти у ТЦК

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

Юристка пояснила, як подати заяву на відсточку від мобілізації

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

Під час воєнного стану право на відстрочку від призову мають декілька категорій громадян. Однак відстрочку від мобілізації автоматично отримати не можна, навіть якщо є для цього вагомі підстави.

Чіткий перелік осіб, які мають право на відтермінування служби в армії, передбачений в статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Юристка практики військового права юридичної компанії "Приходько та партнери" Діана Тернова пояснила, як саме правильно оформити відстрочку від мобілізації.

Як отримати відстрочку

Для того, аби отримати відстрочку, варто зібрати пакет відповідних документів, написати заяву та з’явитися особисто до ТЦК.

"З огляду на практику, бувають непоодинокі випадки, коли люди, маючи підстави для відстрочки, все одно захищають Батьківщину, погоджуючись на добровільну мобілізацію. Тож право на відстрочку – це право, однак його необхідно реалізувати", – пояснює вона.

Юристка наголосила, для того, аби реалізувати право на відстрочку, слід у першу чергу правильно написати заяву.

"До цього потрібно підходити відповідально, обґрунтовано, коротко викласти обставини з посиланням на Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та попросити надати відстрочку. Треба додати до заяви документи, які підтверджують відповідні обставини для відстрочки. Надалі після проходження ВЛК очікувати відповідь стосовно надання відстрочки", – наголосила Діана Тернова.

Як оформити відстрочку

Для того, аби оформити відстрочку від мобілізації, треба виконати наступні дії:

  • написати обґрунтовану заяву;
  • зібрати та завірити нотаріально всі необхідні документи, які підтверджують право на отримання відстрочки;
  • зареєструвати заяву з документами в ТЦК та СП;
  • не проходити ВЛК, поки не зареєструєте заяву з документами.

"Потрібно пам’ятати, що отримати відстрочку можна лише на підставі військово-облікового документа. Такими документами наразі є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Тобто, наприклад, якщо вам вже 35 років, а ви досі маєте приписне або стару довідку з військкомату, то поки не оновите даний документ, то не зможете отримати відстрочку", – радить юристка.

Відстрочка від мобілізації у 2024 році

Як ми писали вже раніше, деякі чоловіки мають право на отримання відстрочки у 2024 році. У першу чергу це стосується чоловіків:

  • на утриманні яких перебуває троє або більше дітей;
  • які самостійно виховують хоча б одну дитину;
  • які мають інвалідність;
  • на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка має інвалідність І або ІІ групи;
  • на утриманні яких перебуває неповнолітня дитина з інвалідністю будь-якої групи;
  • які є опікунами особи з інвалідністю І або ІІ групи;
  • родичі яких загинули під час виконання завдань у зоні бойових дій (під час повномасштабної війни або АТО/ООС);
  • які є заброньованими від мобілізаційних процесів згідно з чинним законодавством тощо.

Наразі Рада планує внести важливі зміни до процесу загальної мобілізації, тому дехто із військовозобов'язаних може залишитися без права на відстрочку.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що думають військові стосовно змін щодо призову в Україні. Також ми повідомляли, що нардеп поскаржився Умєрову та Залужному на дії ТЦК.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.