Правила проходження ВЛК змінили — про що варто знати військовим
Для того, аби пройти медкомісію, тепер не потрібно стояти у величезних чергах та їздити за сотні кілометрів, аби потрапити на прийом до лікаря

Змінились правила проходження ВЛК для військовозобов'язаних
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну
Українським військовозобов’язаним значно спростили життя. Відтепер дещо змінилась процедура проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
Про це йдеться в повідомленні прессслужби Міністерства оборони.
У відомстві кажуть, що відтепер лікарні отримали можливість обмінюватися багатьма документами з військовими частинами, ТЦК та СП через систему електронного обігу документів.
Які документи внесли до документообігу
До електронного обігу додали такі документи:
- довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
- постанова ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
- постанова ВЛК про непридатність до військової служби;
- інші документи, необхідні для формування рішення ВЛК.
Така зручна система обміну важливими документами запрацювала у багатьох військових частинах, ТЦК та СП. Скористатися її послугами можуть військові госпіталі, а також цивільні лікарні, де поранені бійці ЗСУ мають проходити ВЛК.
Як працює електронна система
Система обміну медичними документами працює наступним чином:
- лікарня відправляє в електронному вигляді документи про рішенення ВЛК про відпустку або непридатність за станом здоров’я до військової частини. Після цього, військовий може відразу ж прямувати до ТЦК або йти на заслужений відпочинок;
- після опрацювання документів військова частина надішле відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до ТЦК та СП;
- зокрема, заклад охорони здоров’я може отримувати додаткові документи, необхідні для формування висновку ВЛК з військової частини. Йдеться, наприклад, про довідку про обставини травми. Для цього необхідно лише відправити електронний запит.
У Міністерстві оборони розповіли, що цифровізація проходження ВЛК дозволить значно зекономити час, відтепер не треба стояти в чергах та їздити по лікарнях за багато кілометрів.
Для передачі електронних документі тепер потрібно всьго лише надати свою згоду на обробку персональних даних у закладі, звідки направлятимуть документи.
У Міноборони дали також важливу пораду – у тому випадку, якщо медичний заклад поки що немає доступу до системи електронного документообігу, варто зателефонувати на гарячу лінію відомства за номером 0 800 500 442.
"За надходженням такої інформації команда фахівців забезпечить вказаний заклад доступом до електронного документообігу і налагодить його роботу", – додали в Міністерстві оборони.
Де можна пройти ВЛК
Як ми зазначали вже раніше, військовслужбовці зазаичай проходять ВЛК за місцем проживання. Однак, інколи трапляються випадки, коли людина завершцує лукування, її відправляють на комісію, але адрса поліклініки, де має відбутися ВЛК, вже вказана в направленні.
Але, попри це, є можливість проходити медкомісію у різних місцях:
- за місцем навчання;
- за місцем перебування у відрядженні;
- за місцем проведення відпустки;
- за місцем лікування.
Відповідна інформація має бути зазначена у рапорті військовослужбовця.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як виявлятимуть військовозобов'язаних в Україні. Також ми повідомляли, які персональні дані повинні вказати українці в електронних реєстрах.
Сподобалась стаття?