Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Воєнний стан в Україні: коли закінчується й чи будуть подовжувати його дію

Президент Володимир Зеленський оголосив воєнний стан та загальну мобілізацію з початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України, проте обмеження діють й досі

Фото: Генштаб ЗСУ

Загальну мобілізацію подовжать: до чого готуватися українцям

Фото: Генштаб ЗСУ

Воєнний стан діє до 15 листопада. Проте, ймовірно, що його продовжать.

Про це повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк на своїй сторінці у соціальній мережі.

До слова, загальну мобілізацію влада продовжувала вже неодноразово. Зокрема:

  • з 24 лютого до 25 травня 2022 року;
  • з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
  • з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
  • з 21 листопада до 19 лютого 2023 року;
  • з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
  • з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
  • з 18 серпня до 15 листопада 2023 року.

За словами депутата, наступного тижня має відбутися голосування щодо подовження обмежень вже вдев’яте. Воєнний стан та загальна мобілізація триватимуть з 15 листопада 2023 року до середини лютого 2024. Тобто 90 днів.

Які види повісток вручатимуть у листопаді

Раніше ми писали, що українцям підчас загальної мобілізації вручають три види повісток – йдеться про уточнення даних, необхідність пройти ВЛК або з'явитися у призовний пункт.

Всього, згідно з законодавством нашої країни, існує чотири види повісток. Однак, зараз не виписують документи для призиву на строкову службу (адже цей призов скасували після оголошення загальної мобілізації та початку повномасштабної війни).

Таким чином, військовозобов’язаним можуть вручити всього три види повісток – варто розбиратися, в чому між ними відмінності:

  • Повістка для уточнення облікових даних – цей документ вручають, аби уточнити та перевірити дані про особу військовозобов’язаного, його склад родини, загальний стан здоров’я, поточне місце роботи. Результат візиту до ТЦК по цій повістці може бути різним – наприклад, людину можуть із певних причин звільнити від служби в армії, або ж надати відстрочку.
  • Повістка для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) – цей документ зобов’язує людину пройти повне медичне обстеження, він обов’язково повинен містити підпис начальника ТЦК. Також до повістки цього типу додають й картку для медогляду. Після проходження повного обстеження лікарів, вони роблять висновок щодо придатності чи непридатності людини до служби в армії. Також може йти мова про часткову придатність до служби (це все прописується у висновку ВЛК).
  • Мобілізаційне розпорядження (бойова повістка) – це останній вид повісток. Його вручають тільки тоді, коли військовозобов’язаний пройшов ВЛК, був визнаний придатним до служби. Цей припис зобов’язує з’явитися на призовний пункт протягом 24 годин. Якщо людина вже служила в армії, вона направляється до пункту постійної дислокації військової частини та проходить там протягом 3-4 тижнів бойове узгодження. Ті ж, хто не служив, – їдуть у навчальні центри.

Чоловікам вручають повістки, вони проходять медкомісію та у випадку, якщо дозволяє стан здоров’я, їх відправляють на навчання (якщо мобілізований не служив раніше в армії), а потім на фронт.

Нагадаємо, скільки днів тепер триватиме медкомісія. Також ми писали, які документи потрібні для проходження ВЛК.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.