UA RU

Відправляє росіян у пекло: на що здатний ЗРК "Вільха"

Розбиралися, які основні характеристики українського зенітно-ракетного комплексу, який ЗСУ використовують на фронті від самого початку повномасштабної війни

Фото: КБ "Луч". Колаж: Pro Війну

ЗРК Вільха здатна наводити жах на ворога

Фото: КБ "Луч". Колаж: Pro Війну

Із перших днів повномасштабного вторгнення Росії, ЗСУ використовують український тактичний ракетний комплекс "Вільха". Він був розроблений на основі радянського "Смерча".

Про це йдеться у матеріалі Вікіпедіії.

Що відомо про ЗРК "Вільха"

"Вільха" – це український тактичний ракетний комплекс з коригованим боєприпасом калібру 300 мм.

Вперше про "Вільху" заговорили ще в 2016 році, цей ракетний комплекс розробляли разом два конструкторських бюро "Південне" та "Луч".

У 2018 році "Вільху" було прийнято на озброєння ЗСУ.

Модифікації "Вільхи":

Призначення та особливості РСЗВ "Вільха"

Ця зброя вдало поєднує дальність, точність та бойову потужність. Один залп системи здатен перетворити на суцільне пекло площу, рівну восьми десяткам футбольних полів.

Головною особливістю "Вільхи" є система наведення і можливість коригування траєкторії ракети в польоті.

Кожна пускова установка має 12 ракет, кожна з яких несе бойову частину вагою до 250 кг. Вага самої ракети — 900-1000 кг.

Кожна з її 12 ракет може мати своє польотне завдання, що дає змогу одним залпом уразити кілька цілей на дальності до 120 км. При цьому точність українських ракет у десять разів вища, ніж у снарядів реактивної системи залпового вогню Смерч.

Компоненти для виробництва "Вільхи" вітчизняні, з новою системою управління, новим ракетним паливом та бойовою частиною.

Ракета має: корпус двигуна, сопловий блок, стабілізатори, бойову частину, запобіжно-виконавчий механізм, систему наведення, систему прийняття сигналів супутникової навігації, газове управління, підривачі виробництва українських підприємств.

Середня частина траєкторії ракети некерована.

Яке призначення "Вільхи"

Загалом, "Вільха" призначена для ураження на дальніх відстанях броньованої, легкоброньованої та неброньованої техніки, живої сили противника, руйнування командних пунктів, вузлів зв’язку, об’єктів військово-промислової структури, наземних споруд складського та іншого призначення.

Технічні характеристики

Характеристики ракети та пускової установки:

США поки не передаватимуть Україні далекобійні ракети

Як ми писали раніше, США поки не мають наміру передавати Україні далекобійні ракети ATACMS. Цього точно не станеться у найближчому новому пакеті військової допомоги, повідомив радник президента президента США з національної безпеки Джейк Салліван, розповіла журналістка The New York Post Кейтлін Дорнбос.

"Байден вирішив не задовольняти запит Києва на балістичні ракети великої дальності ATACMS під час сьогоднішньої зустрічі із Зеленським", – йдеться у заяві.

За словами Саллівана, однак, президент США також не зняв цей запит України з порядку денного в майбутньому.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що бронетехніка ЗСУ була помічена за останньою лінією оборони окупантів. Також ми розповідали, чи готові Сили оборони до атак по енергосистемі України.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі