В Україні вже майже два роки триває загальна мобілізація. Військовозобов’язаних, які не мають права на строчку та придатні до служби за станом здоров’я, можуть забрати на фронт.
Розбиралися, до якого віку можуть мобілізувати під час дії воєнного стану.
Два розряди запасу
Згідно з Законом України "Про військовий обов’язок і військову службу", запас військовозобов’язаних поділяється на два розряди. Тут має значення вік українців.
Військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, поділяються на розряди за віком:
- перший розряд — до 35 років;
- другий розряд — до 60 років.
Розряди офіцерського складу
Військовозобов’язані офіцерського складу, які перебувають у запасі, теж поділяються на розряди за віком. Перший розряд:
- молодший офіцерський склад — до 45 років;
- старший офіцерський склад: майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) — до 50 років; полковник (капітан 1 рангу) — до 55 років;
- вищий офіцерський склад — до 60 років.
Другий розряд:
- молодший та старший офіцерський склад — до 60 років;
- вищий офіцерський склад — до 65 років.
Отже, згідно з українським законодавстом, граничний вік перебування у запасі другого розряду є взагалі граничним віком перебування в запасі Збройних сил України та інших військових формувань.
Чи можуть мобілізувати у 60 років
Чоловіки, які вже досягли 60 річного віку, не підлягають мобілізації (вони досягли граничного віку перебування в запасі ЗСУ).
Після досягнення 60 років чоловіків виключають із військового обліку. Однак, навіть у такому поважному віці вони мають право вступити до лав ЗСУ виключно за власним бажанням та стати добровольцями.
Чому молоді чоловіки потрібні армії
Як ми зазначали вже раніше, голова ради резервістів Сухопутних військ України Іван Тимочко розповів, для чого армії потрібно призивати 25-річних чоловіків.
У першу чергу, люди віком до 25 років закінчили університети за новими програмами, тому їм буде легше адаптуватися до сучасних професій у війську, зокрема, зараз потрібні:
- айті-працівники;
- оператори дронів;
- інші професії в комп'ютерній сфері.
Крім того, за словами Івана Тимочка, у випадку зменшення призовного віку з 27 до 25 років з'явиться ще 100 тисяч чоловіків, які зможуть бути мобілізованими до війська.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можливо призвати до лав Збройних сил України пів мільйона чоловіків. Також ми повідомляли, які важливі зміни щодо мобілізації готує Верховна Рада.