Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Добровольці з яких країн воюють в Україні проти Росії

Добровольці із різних куточків світу допомагають Збройним силам України знищувати загарбників та відстоювати незалежність

Фото: Азов, Міноборони України. Колаж: Pro Війну

В Україні вооють добровольці з 55 країн світу

Фото: Азов, Міноборони України. Колаж: Pro Війну

Під час повномасштабної війни з Росією у складі Інтернаціонального легіону України служать добровольці із 55 країн. У нас воюють бійці з усіх континентів, але точна їхня кількість не озвучується, тому що це є конфіденційною інформацією.

Про це йдеться на офіційному сайті Інтернаціонального легіону України.

За даними відомства, у складі легіону вже сформовано багато батальонів, полків та окремих тактичних груп. Кожне об’єднання допомагає ЗСУ знищувати росіян, а також має власну мету та виклики, які змотивували бійців-іноземців приєднатися до українського війська.

Полк імені Кастуся Калиновського

Білоруси розуміють, що таке жити поряд із країною-агресоркою, як ніхто інший. Тому вони, так наш народ, прагнуть до знищення Росії та звільнення як України, так і власної держави.

Добровольці з Білорусі доличились до захисту України ще на початку агресії Росії у 2014 році. Тоді з’явилися перші тактичні групи з білорусів, які згодом брали активну участь у боях за Донбас, зокрема у визволенні Авдіївки, захисті Пісків під Донецьким аеропортом, жорстоких боях під Лисичанськом.

У березні 2022 року створили полк імені Кастуся Калиновського. Спочатку це був батальйон до складу якого входили члени тактичної групи "Білорусь", учасники "Білого легіону" та "Молодого фронту", а також інші білоруси, які виявили бажання стати на захист України. У травні батальйон було реорганізовано у полк до якого долучилися група "Чорний кіт", а також два батальйони – "Литвин" та "Волат".

Білоруські добровольці мали важливу рольу боях під Києвом, у Бучі, Ірпені та Ворзелі. Зараз вони захищають від загарбників схід України, а також допомагають ЗСУ у деокупації територій в ході контрнаступальних дій.

Дудаєвці

Цікаво, що в Україні воєю багато чеченців. Вони змушені були залишити свою Батьківщину та жили у країнах Європи. Частина з них, також встала на захист України ще у 2014 році.

Формування батальйону імені Джохара Дудаєва почалося у 2014 році у Данії, на тлі окупації Кримського півострову росією. Адже у Данії проживала найбільша діаспора чеченців, опозиційно налаштованих щодо росії й змушених емігрувати після російсько-чеченської війни.

Першим командиром батальйону став Іса Мунаєв, генерал Збройних сил Ічкерії. У його офіційному зверненні, яке було опубліковано після оголошення про приєднання батальйону до ЗСУ, зазначалося, що чеченські добровольці стають на захист територіальної цілісності України, щоб віддати борг та виконати свій моральний обов’язок, віддячивши за допомогу, яку надала держава Чеченській республіці у найважчі для них часи. Після героїчної загибелі Іси Мунаєва на Донбасі чеченські добровольці продовжили справу свого засновника, який уособлював у собі спротив чеченського народу та непохитне бажання повалити режим путіна.

На захисті України стоять два чеченських батальйони:

  • Батальйон імені Шейха Мансура, заснований у 2014 році, одразу після створення батальйону імені Джохара Дудаєва;
  • Окремий батальйон особливого призначення, сформований навесні 2022 року на тлі повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Грузинський Національний Легіон – ქართული ლეგიონი

У 2014 році було засновано грузинський національний легіон. Вже 24 лютого 2016 року легіон інтегрувався у склад Збройних сил України.

Засновник військового формування Мамука Мамулашвілі неодноразово наголошував на тому, що "захист українських кордонів – це один з обов’язків грузинів". Адже саме тут зараз проходить межа свободи та незалежності, як самої України, так і Грузії. Більш того, за словами командира легіону, Україна – "це єдина держава, яка відкрито допомагала Грузії у війні з Росією".

Польський добровольчий корпус – Polski Korpus Ochotniczy

У 2022 році створили військовий підрозділ з польських добровольців, він виконує розвідувально-диверсійні завдання. До складу військового формування входять не тільки добровольці, але й ветерани армійських підрозділів спецпризначення.

Польський добровольчий корпус не входить до Інтернаціонального легіону та підпорядковується безпосередньо Міноборони України.

Цікаво, що польські добровольці брали участь у спеціальних операціях Легіону свободи Росії та РДК в Бєлгородській області, але тільки в межах України. Вони забезпечували конвой військовополонених, а також військову та медичну логістику.

Хто ще воює в Україні

Найбільше в Інтернаціональному легіоні України добровольців з США, Великої Британії, Канади та Польщі. Втім боронять українські кордони не тільки вони, але й люди з Португалії, Норвегії, Фінляндії, Хорватії, Австралії, Нової Зеландії, Тайваню, Мексики, Колумбії, Бразилії, Японії та ще десятків країн.

Нагадаємо, раніше ми писали, як має діяти роботодавець після отримання розпорядження від ТЦК та СП. Також ми повідомляли, як в Україні можна стати добровольцем.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.