Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія
banner banner

Перехід ЗСУ на західні стандарти – скільки часу знадобиться військовим

Військовий експерт зазначив, що для переходу Збройних сил України на західні стандарти знадобиться приблизно 7-8 років

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Для переходу на західні стандарти ЗСУ потрібно 7-8 років

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Для того, аби перейти на стандарти НАТО, Збройним силам України знадобиться 7–8 років. Такий час необхідний на те, аби опанувати нові типи озброєнь.

Про це розповів директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

"Якщо казати в цілому про переозброєння української армії, я думаю, що наступні 7-8 років мають бути присвячені цьому питанню. Це той термін, коли можна буде сказати, що українська армія перейшла на нові типи озброєння. Але це не означає, що буде повна відмова від систем радянського виробництва", – наголосив він.

Як приклад експерт навів аналогічний процес, який відбувався в Польщі.

"Ми бачимо, що Польща почала переозброюватися в середині 90-х, але навіть на рівні 2022-2023 років вона ще мала радянські системи, ті ж самі літаки МіГ-29, які нам передала. Ось часова відстань повного переозброєння, яке ще досі не відбулося", – зазначив він.

Експерт звернув увагу на раціональний підхід багатьох країн світу у випадку, якщо певне озброєння виявляється не потрібним, вони виводять його зі строю чи бойового порядку, після чого десь зберігають.

Також він додав, що Україна має змінити принципи роботи системи державних замовлень, щоб саме Міністерство оборони визначало головні потреби Збройних сил.

"Міноборони має взяти на себе роль координації замовлень на ті озброєння, які вже готові або майже готові до серійних виробництв. Тобто, проєкти, які можна реалізувати за рік — півтора. Мінстратегпром, окрім реформи колишнього Укроборонпрому, має зосередитися на тих проєктах, які визначені перспективними та можуть бути реалізовані протягом двох і більше років. Особливо, коли йдеться про створення нових виробництв в рамках військово-технічного співробітництва", – зазначив він.

Зеленський відверто висловився щодо контрнаступу ЗСУ

Як ми писали вже раніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що нинішній контрнаступ є непростим, але наші захисники щодня рухаються вперед.

"Складна ситуація. Я буду з вами абсолютно відвертим. У нас є ініціатива. Це плюс. Ми зупинили наступ росіян і перейшли в контрнаступ. І попри це, це рухається не дуже швидко", – сказав президент.

За його словами, Україні потрібно максимально звільнити свою територію.

"Навіть якщо це менше кілометра або сотні метрів, ми повинні це зробити. Ми не повинні дати Путіну паузу", – наголосив Зеленський.

Водночас він додав, що росіяни повинні знати, що Україна має повне право атакувати ті місця, які вони використовують для запуску ракет.

Раніше ми писали, яка кількість росіян здалася у добровільний полон. Також повідомляли, чи закінчиться війна у цьому році, на думку генерала США.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.