Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Рівень загрози дуже високий: скільки ракетоносіїв тримає РФ у Чорному морі

У Повітряних силах порадили українцям не нехтувати сигналами повітряної тривоги, адже Росія збільшила кількість ракетоносіїв у Чорному морі

Фото: скрін. Колаж: Pro Війну

Росія збільшила кількість ракетоносіїв у Чорному морі – Сили оборони

Фото: скрін. Колаж: Pro Війну

Ворог значно наростив присутність своїх ракетоносіїв у Чорному морі. Загроза нових ударів по Україні зараз дуже висока.

Про це повідомляють Сили оборони Півдня.

За інформацією українських військових, в Чорному морі на бойовому чергуванні зараз перебувають три російські ракетоносії:

  • малий ракетний корабель типу "Буян-М";
  • фрегат "Адмірал Макаров";
  • фрегат "Адмірал Ессен".

Сумарний залп "Калібрів" може сягати 24 крилаті ракети.

Крім того, за інформацією Сил оборони Півдня, напруження ситуації передбачуване.

"Рівень ракетної загрози надзвичайно високий! Не панікуємо, але на сигнали повітряної тривоги оперативно реагуємо", – порадили в Силах оборони Півдня.

"Вагнерівці" прибувають на Донбас

За даними розвідки Британії, сотні бойовиків, які були пов’язані з групою "Вагнера", почали передислоковуватися в Україну. Вони прибувають окремими групами під Бахмут для участі у війні в складі різних підрозділів армії РФ.

Як зазначається у зведенні, група "Вагнер" вийшла з бойових дій в Україні до початку червня 2023 року, перед невдалим заколотом 24 червня та подальшою загибеллю власника "Вагнера" Євгена Пригожина та інших лідерів угрупування в авіакатастрофі 23 серпня 2023 року.

Точний статус передислокованого персоналу незрозумілий, але цілком ймовірно, що окремих осіб було переведено у ті чи інші російські підрозділи.

Росіяни хочуть збільшити виробництво дронів

Як ми розповідали, армія РФ планує налагодити масове виробництво "шахедів".

Представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генштабу ЗСУ капітан Андрій Рудик зазначив, що аналітики з літа фіксують конструктивні модифікації у Shahed-136 або ж, як їх маркують росіяни, "Герань-2".

"Ми не виключаємо факт того, що Російська Федерація, шукаючи прості технічні рішення, здешевлюючи матеріали та налагоджуючи постачання компонентів-замінників, намагається налагодити виробництво даного баражуючого боєприпасу та зробити його масовим", – сказав офіцер.

Які зміни фіксують аналітики:

  • принципово відмінну бойову частину, яка тепер має начиння елементами ураження у вигляді вольфрамових кульок;
  • заміну країни виробника силової установки (двигун MicroPilot UAV Flight Control Systems MD550, замість Mado MD550);
  • модифікацію корпусу (на заміну цільнолитому застосовується композитний фюзеляж з наповнювачем по типу монтажної піни);
  • використання нового сервоприводу KST X30-12-165;
  • використання блоку "Комета" російського виробництва у системі навігації.

Проте "шахеди" російського виробництва принципово не відрізняється від більш ранніх зразків. До того ж спроби такого "імпортозаміщення" свідчать про дієвість міжнародних санкцій.

Раніше ми писали, що Олександр Тарнавський розповів про те, що українські військові змогли досягти успіхів на фронті. Також ми повідомляли, що окупанти готуються до диверсій на кордоні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.