Українські військові зможуть автоматично отримати статус УБД – що для цього треба
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який значно спрощує процедуру отримання статусу учасника бойових дій для військовослужбовців
В Україні спростять процедуру отримання статусу УБД
Фото: АрміяInform, Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну
Відтепер для отримання статусу УБД достатньо буде бойового наказу командира про направлення до району проведення воєнних дій. Крім того, документ передбачає запровадження низки переваг.
Про це йдеться в картці законопроєкту № 10062.
Згідно з новим законом, військові матимуть змогу отримати статус учасника бойових дій в електронному вигляді не більше ніж за 6 діб. Для цього командир військової частини повинен подати бойовий наказ про направлення до району проведення воєнних дій до Єдиного державного реєстру ветеранів війни не пізніше як протягом 3 днів.
На підставі цього наказу військовому буде оформлена електронна особова картка УБД. Вона не потребуватиме додаткових документів військового. Така картка буде містити унікальний QR-код (або штрих-код), який одразу надсилатиметься на мобільний телефон військового та членів його сім’ї.
Статус УБД боєць отримає автоматично з моменту створення відповідної картки.
Хто може отримати медаль УБД
Раніше ми писали, що Медаль "Ветеран війни – учасник бойових дій" є нагородою для військовослужбовців, які брали безпосередню участь у бойових діях. Статус учасника бойових дій надає право на ряд пільг, зокрема, на знижку на оплату житлово-комунальних послуг, безплатне користування житлом, безоплатне забезпечення лікарськими засобами та проїзд у громадському транспорті.
Медаль "Ветеран війни – учасник бойових дій" виготовляється зі спеціального сплаву та покривається позолотою. У центрі медалі розташований монумент Батьківщина-Мати, символ мужності та героїзму українського народу. Навколо монумента розташовані лаврова й калинова гілочки, що символізують мир і перемогу.
Щоб отримати статус учасника бойових дій, військовослужбовець повинен:
- бути в складі Збройних сил України;
- брати безпосередню участь у бойових діях;
- перебувати в районах проведення бойових дій не менше 30 календарних днів.
Статус учасника бойових дій також можуть отримати добровольці, які брали безпосередню участь у бойових діях.
Учасники бойових дій мають право на низку пільг, зокрема здобуття безплатної вищої освіти, знижку на оплату комунальних послуг, безоплатний проїзд у громадському транспорті тощо.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українські військовослужбовці матимуть право складати заповіт на отримання коштів у випадку їхньої загибелі. Також ми повідомляли, чому родини українських добровольців, які загинули на початку війни, не отримують виплати.
Сподобалась стаття?