Військовим частинам дозволили перейти на електронний облік – яка головна умова
У Міноборони кажуть, що в разі переходу на електронний облік треба дотримуватися чітких правил і виконувати одну важливу вимогу
Військові частини зможуть вести облікові регістри в електронній формі
Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Війну
Українським військовим частинам дозволили повністю перейти на електронний облік. Але у такому випадку дублювати інформацію і вести паперові журнали категорично заборонено.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.
У відомстві кажуть, що продовжують:
- спрощувати облік військового майна;
- позбуватися зайвих паперів в армії.
Були внесені зміни до наказу Міністерства оборони №440 "Про затвердження Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України".
"У середньому командир роти наразі витрачає 50-80% свого робочого часу на бюрократію. Облік майна є одним з найбільш об'ємних бюрократичних процесів. Наказ створює можливості для автоматизації", – зазначила заступниця міністра оборони з цифрового розвитку Катерина Черногоренко.
Тепер військові частини зможуть вести облікові регістри та допоміжні документи (журнали щодо майна) лише в електронній формі.
"У разі переходу залишається лише електронний облік, вести паперові журнали та дублювати інформацію заборонено", – наголошує Міноборони.
Повістки електронною поштою
Раніше ми вже зазначали про те, що Кабмін ініціював важливі зміни до правил вручення повісток військовозобов'язаним. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує нові способи та терміни вручення, які суттєво відрізняються від чинних.
Нововведення передбачають:
- вручення повісток через електронний кабінет призовника стане офіційним способом призову і дасть можливість надсилати повістки онлайн;
- мобілізаційний документ вважатиметься врученим з моменту, коли Територіальний центр комплектування отримає повідомлення про його доставку в електронний кабінет;
- нові терміни вручення – якщо повістка відправляється після 17:00, вона вважатиметься врученою наступного робочого дня.
Однак, варто знати про те, що ці нововведення лише в стані розробки. Обговорення та доопрацювання проєкту відбуватимуться в парламенті перед його прийняттям.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, кого зі студентів можуть призвати під час загальної мобілізації. Також ми повідомляли, як самостійно вибрати підрозділ для служби.
Сподобалась стаття?