Нова партія БМП Marder на озброєнні ЗСУ: на що здатні "куниці" та скільки коштують
Розбиралися, скільки коштують німецькі бойові машини піхоти, яких так бояться російські військові, та які характеристики техніки

Німеччина передасть Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder
Фото: Вікіпедія. Колаж: Pro Війну
Світові партнери допомагають Україні боротися з ворогом в умовах повномасштабної війни. Зокрема, уряд Німеччини погодився надати нашим військовим 40 бойових машин піхоти Marder.
Урядове замовлення було розміщене в серпні 2023 року, його вартість становить кілька десятків мільйонів євро, йдеться в пресрелізі оборонного концерну Rheinmetall.
"Rheinmetall продовжує роботу над існуючими транспортними засобами на повній швидкості, щоб цю нову партію Marder можна було доставити відповідно до контракту, починаючи з 2023 року", – розповіли в компанії.
Завдяки цьому замовленню загальна кількість БМП Marder, які Rheinmetall поставить в Україну, збільшиться до 80.
"У березні 2023 року компанія вже випустила перші 20 бронетранспортерів для України на замовлення федерального уряду. Також є 20 додаткових бронетранспортерів від Rheinmetall, які були введені в експлуатацію в червні 2023 року. Їх також нещодавно доставили", – кажуть у компанії.
Що відомо про Marder
Marder (з нім."Куниця") — німецька бойова машина піхоти (БМП). Була розроблена в 1966—1969 роках німецькою фірмою Rheinmetall AG на замовлення ВС ФРГ. Перший прототип був зібраний в кінці 1969 року, виробництво тривало до 1975 року. Всього було побудовано близько 2 000 бойових машин.
На час прийняття на озброєння БМП Marder за параметрами захисту перевершила всі відомі машини цього класу і забезпечила високу швидкість руху по пересіченій місцевості, що дозволяло їй діяти спільно з танками "Леопард" у складі частини ударної групи. З 2010 року на зміну Marder на озброєння ВС ФРГ поступово вводиться нова БМП Puma.
У БМП Marder є своя лінійка прокачаних варіантів. Найбільш характерна риса німецьких бойових машин – броня.
Тезові характеристики Marder
- Вага — 33,5 тонни.
- Екіпаж – 3 особи.
- Десант – 6-7 осіб.
- Двигун – 600 кінських сил.
- Автоматична гармата – 20 мм. Початкова швидкість снаряда до 1 100 м/с, дальність стрілянини – до 2,5 км. Темп стрілянини – до 800 – 1 000 пострілів., відсутній стабілізатор.
- Максимальна швидкість – 65 км/год.
- Інше озброєння — ПТРК Milan. Його дальність стрілянини – до 3 км, пробиття тандемною частиною – 1 000 мм броні. Додатково – кулемет MG-3.
- Запас ходу шосе у всіх апгрейдах – 520-600 км.
Вартість Marder
Як пише німецька щоденна газета-таблоїд Bild, вартість БМП становить від 850 тисяч до 1 млн євро залежно від комплектації.
У яких країнах застосовується
Бойове застосування у Marder сталось у 2009-2010 роках під час боїв в Афганістані. Перелік країн, в яких використовується БМП, невеликий:
- Німеччина;
- Індонезія;
- Йорданія;
- Чилі.
ПЗРК Piorun від Польщі
Як ми розповідали раніше, сусідня країна обіцяла надати ЗСУ 100 переносних зенітно-ракетних комплексів Piorun. Про це президент Володимир Зеленський домовився під час офіційного візиту в Польщу. Перевага ППО в тому, що воно може збивати цілі на низьких висотах, зокрема безпілотники, літаки та гелікоптери. Відомо, що загальна ціна за 100 ПЗРК (без ракет) – 53,2 млн доларів.
Характеристики вражаючі: снаряди здатні підлітати до цілі на висоті від 10 до 4 000 м, їхня дальність польоту – від 500 до 6 500 м зі швидкістю до 660 м/с. Плюс ракети не летять по прямій заданій траєкторії, а зважають на тепло двигуна ворожої цілі.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що українське небо під надійним захистом і розповідав, скільки коштує та що відомо про ЗРК IRIS-T SLS. Також ми повідомляли, скільки коштує потужна система ППО SAMP/T.
Сподобалась стаття?