В Україні розробили унікальну рацію Himera — чим вона допомагатиме на війні
У Кабміні кажуть, що дану рацію можна легко інтегрувати в систему ситуаційної обізнаності, а також використовувати як GPS-маяк

Унікальний дрон працює навіть за роботи російських засобів РЕБ
Фото: Facebook/Михайло Федоров. Колаж: Pro Війну
В Україні створили унікальну рацію Himera. Вона дозволяє користуватися зв’язком навіть в умовах роботи російських засобів радіоелектронної боротьби.
Про це розповів віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки й технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"Це унікальна технологія, яка працює під ворожим РЕБом. Росіяни не можуть заблокувати сигнали рації та розшифрувати його. Розробка тримає заряд до чотирьох днів", – написав Федоров.
За його словами, таку рацію можна інтегрувати в систему ситуаційної обізнаності або використовувати як GPS-маяк. Така технологія дозволить швидко встановлювати місцеперебування воїнів та евакуювати їх. Керувати системою радіостанцій дуже просто – через спеціальний додаток на смартфоні.
"Переконаний, що незабаром на фронті буде ще більше таких рацій. Himera стала найкращим defense-tech стартапом ІТ Арени 2023 та отримала $10 тис. на масштабування й розвиток продукту", – додав міністр.
Які характеристики рації
Характеристики рації Himera G1 Handhel Radio:
- час автономної роботи – 4 дні (в режимі 10/90);
- рівень захисту від довкілля – IP65;
- робоча температура – від -10 до +85 градусів за Цельсієм;
- зв’язок зі смартфоном – Bluetooth 5.0;
- рознімання – USB Type C, 3,5-мм (для навушників).
Нова розробка безпілотника для ЗСУ
Як ми писали раніше, вітчизняна компанія SkyLab створила нову модифікацію дрона Shoolika mk6, яка відрізняється своєю стійкістю до систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) ворога. Цей безпілотник успішно пройшов офіційний протокол "РЕБостійкості", що було підтверджено членами комісії Міністерства оборони України.
Виробництво десяти РЕБостійких коптерів SkyLab займає приблизно три тижні, у яких включається збірка, прошивка, калібрування, тестування та пакування продукту.
Вартість виробництва одного такого дрона – до 30 тисяч доларів.
Плани компанії включають масштабування виробництва коптера Shoolika MK6, співпрацю з Державними оборонними замовленнями та відкриття офісу в Європі. Крім того, вони працюють над модифікаціями однієї моделі дронів для використання одного приладу у різних військових місіях.
Раніше ми розповідали, скільки коштують турецькі безпілотники Bayraktar. Також ми писали, скільки коштує захистити Україну від російських ракет.
Сподобалась стаття?