Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія
banner banner

Чи збільшуватимуть темпи мобілізації — відверта відповідь Міноборони

В оборонному відомстві кажуть, що плани мобілізації в нашій державі залежатимуть виключно від ситуації на фронті

Фото: Вікіпедія, Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Темпи мобілізації залежать від ситуації на фронті - Павлюк

Фото: Вікіпедія, Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

У нашій країні триває загальна мобілізація. Чоловікам у віці від 18 до 60 років вручають повістки згідно зі встановленими планами.

Про це повідомив заступник голови Міноборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

За його словами, в оборонному відомстві не готують посилення процесу, але в залежності від ситуації на фронті його можуть дещо переглянути.

Офіцер зазначив, що "поки плани щодо мобілізації не змінювалися", при цьому все залежить від того, які виклики постануть перед країною на тлі триваючої повномасштабної військової агресії РФ.

Він також наголосив, що захист своєї держави є завданням кожного чоловіка, і "треба до цього готуватися та бути готовими".

"Ми робимо максимально все, щоб не збільшувати темпи мобілізації... але ви самі розумієте, все залежить від агресора та фронту", – сказав Павлюк.

Які правила призову хочуть змінити

Ми вже розповідали про те, що в Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає, що під час воєнного стану військовослужбовці можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік (більш як 60 років) – без жодних обмежень за віком та строком (зараз існує обмеження — не більше 5 років).

За яких умов чоловіків зможуть залишати в армії без обмежень за віком:

  • вони мають високу професійну підготовку та досвід практичної роботи на займаній ними посаді;
  • вони визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров'я для проходження військової служби;
  • вони виявили бажання залишитись на військовій службі.

Які існують хвилі мобілізації

Раніше ми вже писали, що загалом існує чотири хвилі мобілізації. Серед них:

  • перша – це оперативний резерв, до якого входять військові, які вже мають за плечима бойовий досвід. Чоловіки переважно до 40 років, які служили в АТО або ООС;

  • друга хвиля — колишні строковики та контрактники, які мали військовий досвід до 2014 року;

  • третя — це вже мобілізаційний резерв, серед яких офіцери запасу, які не увійшли до попередніх хвиль мобілізації. Також ідеться про тих чоловіків, які в університетах закінчили військову кафедру;

  • четверта хвиля містить громадський резерв, коли призвати можуть усіх чоловіків України, які можуть воювати й не мають протипоказань за віком чи станом здоров'я.

Однак наразі в Україні не діє жодна з них, а Генеральний штаб України самостійно визначає черговість та обсяги призову військовозобов'язаних та резервістів. Процес відбувається згідно з планами, які були затверджені ще в лютому 2022 року.

Раніше ми зазначали, що в Україні послабили процес виїзду за кордон для деяких категорій чоловіків. Також ми розповідали, що в Україні змінилися правила надання відстрочки за однією з підстав.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.