Хто із військових зможе піти на дембель та коли – відповідь міністра оборони
За словами Рустема Умєрова, в Україні варто змінити парадигму, аби служба в армії не спрймалась як покарання

Умєров розповів про те, чи оголошуватимуть демобілізацію
Фото: УНІАН, Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну
Слово "демобілізація" буде актуальним в Україні лише вже після завершення війни з Росією. Зараз треба напрацювати рішення, які дадуть нашим військовим змогу перепочити або ж бути частково звільненими.
Про це розповів міністр оборони України Рустем Умєров в інтерв’ю "Суспільному".
"Слово "демобілізація" ми можемо використовувати тільки після того, як закінчиться війна. Оскільки ворог продовжує бойові дії, ми знайшли рішення, які дадуть можливість людині, яка вже два роки перебуває в периметрі, зрозуміти, які правила будуть для того, щоб вона перепочила або була частково звільнена. Ми працюємо над цим і юридично, і законодавчо, і технічно", – пояснив міністр.
Від чого залежить демобілізація
Міністра оборони Рустема Умєрова журналісти запитали, чи залежить демобілізація від кількості нових мобілізованих. Чиновник наголосив, що це питання справедливості для всіх.
Однак, рішення щодо демобілізації вже напрацьовані та скоро будуть подані на розгляд парламенту.
"Це буде величезний кластер рішень, які накопичувалися останні два роки. А взагалі наша мета – змінити парадигму, щоб служіння не сприймалося як покарання", – зауважив Умєров.
Щодо змін до мобілізації, як розповів Умєров, законопроєкт вже найближчими днями можуть зареєструвати у Верховній Раді.
Чи треба додатково мобілізувати до 500 тисяч українців
Також Рустем Умєров відреагував на слова президента України про необхідність додатково мобілізувати 450-500 тисяч українців.
"У нас 3,5 тисячі кілометрів лінії, яку ми повинні боронити. Є стабілізаційні дії, є оборонні, є контрнаступ. Я не буду йти в деталі, але вище керівництво просто хотіло дати відповідь суспільству. Якщо військові кажуть Кабміну: "дайте, будь ласка, нам енну кількість людей" – звісно, Кабінет міністрів і Верховна рада питають, що ми будемо робити з тими, хто вже служить, і що будуть робити люди, яких ми хочемо мобілізувати? Тому ми почали консультації і суспільство буде мати відповіді на ці питання в цьому законопроєкті", – додав Умєров.
Демобілізація для військових
Раніше ми писали про те, що в Раді опрацьовується законпроєкт, який пропонує дати можливіть піти на дембель таким двом категоріям українців:
- військовослужбовці, які були звільнені з російського полону та не захотіли продовжувати військову службу;
- військовослужбовці, які мають іноземні громадянства та приходять військову службу за контрактом в ДПСУ, НГУ чи Збройних силах України.
Однак, наразі такий законопроєкт лише розглядається, а остаточне рішення може суттєво відрізнятися від інформації, яка існує зараз.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що експерт розповів, чи можливо призвати до війська 500 тисяч осіб. Також ми повідомляли про нову стратегію мобілізації від Міноборони.
Сподобалась стаття?