Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Коли можна уникнути відповідальності за неявку до ТЦК по повістці – список причин

Розповідаємо, у яких випадках за неявку до військкомату за повісткою військовозобов'язаного не покарають

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

Існують поважні причини неявки до ТЦК

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

В Україні триває мобілізація, під час якої військовозобов'язані чоловіки продовжують отримувати повістки. Однак існують передбачені законом випадки, коли чоловік має право не з'явитися до військкомату.

Розповідаємо, у яких ситуаціях військовозобов'язані не нестимуть відповідальності за таке порушення.

Які є причини неявки до військкомату

Законодавством передбачені п'ять поважних причин, у зв'язку з якими військовозобов'язаний може не з'явитися до військкомату:

  • смерть рідних;
  • стан здоров’я;
  • догляд за хворими рідними;
  • стихійне лихо чи інша надзвичайна ситуація;
  • складання іспитів у ВНЗ.

Так, наприклад, не з'явитися за повісткою може людина, яка не може самостійно рухатися. Також проігнорувати виклик до ТЦК на законній підставі може людина, яка доглядає за хворою, дитиною чи батьками. При цьому не повинно бути близьких родичів, які могли б взяти на себе догляд;

Ще однією з підстав неявки є відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов'язаного.

Як не зіштовхнутися з проблемами після неявки до ТЦК

Для того, щоб не виникнуло жодних труднощів, необхідно подати до військкомату документи, які підтверджують поважну причину неявки. Зробити це можна після того, як ця причина зникне. Або ж – якщо почався розгляд відповідної адміністративної справи.

Справа в тому, що військкомат не може знати про непридатність людини до служби за станом здоров’я або про наявність обставин для відстрочки. Саме тому варто довести поважність причини неявки, щоб не понести покарання.

Чи можна підробити підпис в повістці

Раніше у коментарі Pro Гроші адвокат Ростислав Кравець пояснив, що немає значення, як саме чоловік розписався під час отримання повістки. Він може спробувати підробити підпис, але якщо процес отримання документу зафіксували на відео, виникає необхідність з'явитися до ТЦК.

"Чоловік може навіть хрестик поставити й фактично він підтвердить отримання повістки. Тобто це жодного значення не має", – пояснив Кравець.

Якщо ж процес вручення повістки не потрапив на відео, то відповідальності за неявку до ТЦК можна уникнути.

Раніше ми писали про те, що потрібно взяти з собою у військкомат. Також ми розповідали, що в Україні вже почалися масові перевірки непридатних до військової служби.

google Pro Гроші в Instagram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.