Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Лише добровольцями війну не виграти: Карась розповів, як пришвидшити мобілізацію

Загальна мобілізація в Україні триває з початку великої війни, тому й не дивно, що наразі брак живої сили помітно відчувається

Фото: Генштаб ЗСУ

В чому проблеми мобілізації в Україні

Фото: Генштаб ЗСУ

Наразі багато військовозобов’язаних чоловіків не хочуть йти на фронт. На це є декілька причин, які влада може виправити.

Про це розповів лідер громадської організації С14, заступник командира 14 окремого полку ЗСУ Євген Карась в інтерв’ю ТСН.ua.

З його слів, багато чоловіків лякає короткий проміжок часу від військових навчань до лінії фронту.

"Збройні сили мають забезпечити, що людина проходить навчання, поступає в підрозділ, поступово вступає в бойову роботу, а не умовно місяць учебки, місяць в бригаді й потім ти вже в Авдіївці. Це, звичайно, сильний контраст. Це дуже сильно людей обтяжує, це їх лякає. Тут немає простих рішень", — розповів Карась.

Ще однією причиною послаблення мобілізації є недостойна поведінка командування. Деякі начальники бригад можуть порушувати права солдатів "радянським мисленням".

"І люди не хочуть бути гарматним м’ясом. Тому це все дуже складно. Це може вирішувати лише ти сам на своєму місці. Пробуй потрапити в ті підрозділи, де ти зможеш виконувати функції, які ти хочеш. Або вже на удачу. Достукуйтесь до депутатів", — зауважив Карась.

Залужний розповів, як залучити більше військовозобов’язаних

Раніше ми писали, що в Україні пропонують розширити категорії громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію. Це допоможе збільшити кількість військових на фронті.

Зі слів Головнокомандувача Збройних сил України, генерала Валерія Залужного наразі для української армії найголовніше – накопичувати резерви.

"Росія не змогла отримати вигоду зі своєї величезної переваги у живій силі, тому що Володимир Путін стурбований тим, що загальна мобілізація може спровокувати політичну кризу, а також тому, що Росія не може підготувати й екіпірувати достатню кількість людей. Однак наші можливості з підготовки резервів на власній території також обмежені", – заявив Залужний.

Крім цього, Головнокомандувач вважає, що через недовершеність законодавчої бази, в країні багато осіб, які уникають військової служби. Він запевнив, що уряд працює над цією проблемою. Зокрема, створюється єдиний реєстр призовників, планується розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію. До того ж невдовзі в ЗСУ запровадять "бойове стажування", що передбачає розміщення мобілізованих і навчених кадрів у досвідчених стройових частинах для їхньої підготовки.

Нагадаємо, коли призовників можуть покарати за відмову від повістки. Також ми писали, що в Україні можуть посилити мобілізаційні процеси, щоб призвати до війська якомога більше людей.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.