Мобілізація у 2024 році: хто зможе отримати бронь від призову
Чоловіки призовного віку, що працюють на важливих підприємствах, установах та організаціях можуть бути заброньовані від мобілізації
Бронь від мобілізації
Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook, УНІАН. Колаж: Pro Війну
В Україні нещодавно було внесено зміни щодо правил бронювання військовозобов'язаних на підприємствах. Тепер, отримати бронь можуть далеко не всі.
Про це йдеться на сайті Міністерства стратегічної промисловості України.
Правила бронювання
Зараз в Україні існує два типи бронювання від призову. Перший – від 50%, другий до 50%.
Зокрема, скористатися бронюванням понад 50% співробітників можуть:
- установи, організації, а також підприємства, що виробляють товари для українських військовослужбовців;
- підприємства, що виробляють боєприпаси та снаряди;
- підприємства, що ремонтують та модернізують техніку для військовослужбовців ЗСУ.
- Якщо брати до уваги бронювання до 50%, то тут мова йде про:
- підприємства, установи та організації, що працюють у літакобудівній сфері;
- підприємства у сфері промисловості;
- підприємства у сфері космічної галузі.
Крім того, такі підприємства у обов'язковому порядку повинні мати контракт з державним замовником. Також, понад 50% продукції та товарів повинні спрямовуватися саме на оборонну сферу. Крім того, існують й інші критерії.
Які повістки вручатимуть у березні
Раніше ми повідомляли, що у березні 2024-го року військовозобов'язаним чоловікам в Україні будуть вручати декілька видів повісток. Зокрема:
- повістка для уточнення даних (в такому випадку військовозобов'язаному доведеться з'явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для того, щоб оновити власні дані);
- повістка на проходження військово-лікарської комісії (у такому випадку військовозобов'язаному доведеться пройти медичну комісію, за її висновками особу буде визнано придатною або непридатною до проходження військової служби в Україні);
- мобілізаційне розпорядження (після його отримання військовозобов'язані повинні з'явитися до ТЦК та СП, адже невдовзі їх можуть відправити на виконання завдань або ж на навчання).
Крім того, в Україні також раніше видавали повістку-призов. Її отримували особи, що повинні були проходити строкову службу під час загальної мобілізації.
Однак, під час воєнного стану та загальної мобілізації строкової служби в Україні немає.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, в яких випадках військовозобов'язані можуть не з'являтися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Також ми повідомляли, як можуть карати чоловіків за неявку до ТЦК.
Сподобалась стаття?