Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Мобілізація у 2024 році: в новий законопроєкт планують внести корективи

Скандальний проєкт закону про мобілізацію буде прийнято з компромісами та правками

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Корнієнко прокоментував прийняття нового законопроєкту про мобілізацію

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби № 10378 викликав негативну реакцію у суспільстві. Однак, у парламенті запевнили, що в такому варіанті його не будуть затверджувати.

Про це повідомив голова парламентської фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, пишуть "Факти".

Корнієнко зазначив, що перед винесенням на голосування проєкт буде обговорюватися з Генеральним штабом Збройних сил України, профільними комітетами Верховної Ради та представниками Міністерства фінансів.

"Вони всі, так чи інакше, не заперечують ані щодо кількостей, ані щодо потреби в тому, що потрібні люди на війну. Далі треба обговорювати, як саме вони це бачать", – сказав нардеп.

На сьогодні є питання фінансування реалізації законопроєкту, оскільки армію утримують платники податків. Річ у тому, що влада не може підвищити податки в декілька разів, тому питання щодо забезпечення мобілізації фінансовим ресурсом залишається відкритим.

Водночас Корнієнко висловив занепокоєння щодо низки обмежень, які будуть накладені на ухилянтів від мобілізації відповідно до законопроєкту.

"Держава справді може обмежувати права громадян під час війни, та водночас не можна зосереджувати інструменти впливу в одних руках, зокрема військкомів", – сказав він.

У ВР зареєстрували альтернативний законопроєкт щодо призову

Раніше ми писали, що новий законопроєкт про зміни в процесі мобілізації викликав шквал негативних емоцій в українців. У відповідь, нардеп Гончаренко опублікував альтернативний проєкт закону із низкою змін.

Альтернативний законопроєкт має ряд суттєвих відмінностей від урядового варіанту. Зокрема:

  • знижується строк військової служби з 36 до 18 місяців;
  • строковики будуть звільнені протягом 1 місяця з моменту набрання чинності закону, а не через 7 місяців;
  • інваліди 3 групи отримають право на звільнення з військової служби;
  • особи з інвалідністю 3 групи отримають відстрочку від мобілізації;
  • чоловіки, які мають на утриманні осіб з інвалідністю, отримають відстрочку від мобілізації;
  • здобувачі наступного рівня освіти отримають відстрочку від мобілізації в незалежності від спеціальності.

Ініціатор альтернативного законопроєкту, нардеп Гончаренко, заявив, що він продовжуватиме відстоювати вищенаведені пункти.

Нагадаємо, раніше ми писали, що народні депутати готують доволі важливі зміни, що стосуються мобілізації в Україні. Також ми повідомляли, що нардепи хочуть прирівняти службу жінок та чоловіків в армії.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.