Покарання не буде? Чи потрібно військовозобов'язаним добровільно йти до ТЦК
Розповідаємо, чи повинні чоловіки віком від 18 до 60 років з'являтися до територіальних центрів комплектування після введення загальної мобілізації

Чи треба йти самостійно до ТЦК
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну
Воєнний стан та загальна мобілізація в Україні тривають від початку повномасштабного вторгнення. До армії призивають чоловіків, віком від 18 до 60 років. Однак, це не означає, що всі вони повинні добровільно з'являтися до територіальних центрів комплектування.
Про це Фактам розповів юрист Ростислав Кравець.
Чи повинні чоловіки добровільно з'являтися до ТЦК
Зі слів адвоката, попри те, що в країні наразі триває загальна мобілізація, жоден чоловік не зобов'язаний з'являтися до ТЦК, лише за добровільним рішенням. Також Кравець відзначив, що в країні немає ніякого закону, який зміг би покарати чоловіків, що не з'являлися до військкомату після 24 лютого 2022-го року. Більш того, голова Адвокатського об'єднання "Кравець і партнери" зазначив, що ні один військовозобов'язаний не повинен самостійно йти до ТЦК, ні після 24, ні після 25 лютого чи в будь-який інший час.
"Немає правила, що протягом 10 днів з моменту запровадження воєнного стану треба з'явитися у ТЦК. Це вигадана історія", – розповідає юрист.
Крім того, він додав, що реалізувати належним чином ведення військового обліку повинні саме представники територіальних центрів комплектування, однак не самі українські чоловіки.
Чи можуть затримати через відмову від повістки
Раніше ми писали про те, що фахівчиня Адвокатського об'єднання "Діксі Лекс" Олена Бірюч розповіла подробиці щодо мобілізації в Україні. Зокрема, вона поділилася інформацією щодо того, чи мають право працівники ТЦК та СП затримати військовозобов'язаного через відмову від повістки.
"Представники ТЦК та СП не мають права затримувати особу у разі відмови від повістки. Повноваження здійснювати адміністративне затримання та доставлення до ТЦК та СП мають виключно працівники Національної поліції України щодо осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення", – зазначила Олена Бірюч.
Крім того, адвокатка додала, що, якщо ви стали свідком таких злочинних дій працівників територіальних центрів комплектування, необхідно негайно звернутися до поліції. Також про такий випадок слід повідомити до ДБР.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як діяти, якщо ви знайшли повістку у поштовій скриньці. Також ми повідомляли, кого можуть забрати на військову службу.
Сподобалась стаття?