В Україні посилять мобілізацію? До чого готуватися військовозобовʼязаним
Забрати на фронт можуть чоловіків, які підпадають одразу під кілька категорій

Українці отримують повістки
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну
В Україні вже майже півтора року триває загальна мобілізація, однак зовсім скоро її можуть посилити й вона стане дещо інтенсивнішою. Все через певні дії на території Російської Федерації.
Про це розповів секретар Комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
Зʼявилась інформація, що Росія може розпочати нову хвилю примусової мобілізації від 400 до 700 тисяч осіб. Це означає, що в Україні мобілізацію теж посилять, аби дати відсіч противнику.
"Зараз ми проводимо мобілізацію, реагуючи на те, які сили та засоби є у росіян. Наприклад, є у них приблизно 400 тисяч військових. Тому ми реагуємо на мобілізацію, поповнюємо наші частини, які стоять на передньому краю, формуємо нові. Звичайно, якщо мобілізація в Росії йтиме таким темпом, нам потрібно буде збільшувати мобілізацію для того, щоб можна було адекватно реагувати", – зазначив нардеп.
РФ не переймається підготовкою, озброєнням та екіпіруванням своїх військових, однак, за словами Костенко, за бажання це може змінитись.
"Призвати можна, але наскільки це буде якісно? Це буде м'ясо, яке прийде сюди й не зможе виконувати серйозні бойові завдання. Але при цьому ми не можемо недооцінювати й маємо пам'ятати, що наша армія на 80% приблизно складається із мобілізованих громадян, які не є кадровими військовими. Тож недооцінювати ворога не можна", – підкреслив Роман Костенко.
Які існують хвилі мобілізації
Раніше ми вже писали, що загалом існує чотири хвилі мобілізації. Серед них:
перша – це оперативний резерв, до якого входять військові, які вже мають за плечима бойовий досвід. Чоловіки переважно до 40 років, які служили в АТО або ООС;
друга хвиля — колишні строковики та контрактники, які мали військовий досвід до 2014 року;
третя — це вже мобілізаційний резерв, серед яких офіцери запасу, які не увійшли до попередніх хвиль мобілізації. Також ідеться про тих чоловіків, які в університетах закінчили військову кафедру;
четверта хвиля містить громадський резерв, коли призвати можуть усіх чоловіків України, які можуть воювати й не мають протипоказань за віком чи станом здоров'я.
Однак наразі в Україні не діє жодна з них, а Генеральний штаб України самостійно визначає черговість та обсяги призову військовозобов'язаних та резервістів. Процес відбувається згідно з планами, які були затверджені ще в лютому 2022 року.
Раніше ми писали про те, що в Україні послабили процес виїзду за кордон для деяких категорій чоловіків. Також ми розповідали, що в Україні змінилися правила надання відстрочки за однією з підстав.
Сподобалась стаття?