Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Відкуп від мобілізації: чи можна уникнути призову за символічну суму

У Раді висунули тезу, що можливість відкупитися від мобілізації в Україні є диверсією, яка розколює суспільство

Фото: Генштаб ЗСУ, УНІАН. Колаж: Pro Війну

В Раді розповіли, чи можливо буде відкупитися від мобілізації

Фото: Генштаб ЗСУ, УНІАН. Колаж: Pro Війну

Парламент виступає проти надання права військовозобов’язаним чоловікам заплатити за відстрочку від призову до війська. Таке рішення поділить українців на бідних та багатих.

Про це написала народна обраниця Соломія Бобровська у своєму дописі у Facebook.

Депутатка наголосила, що у комітеті, до якого вона входить, такі обговорення не відбувалися. Частина колег не толерує такі ідеї, і сама депутатка буде категорично проти такого нововведення. Розкол суспільства через фінанси та економіку у відношенні захисту держави – це апогей диверсії.

Вона також торкнулася теми мобілізації нардепів. З її слів, люди можуть ненавидіти народних депутатів, але вони були обрані, і формально є представниками інституції – парламенту, законодавчої гілки влади.

Росія чекає на можливість показати неспроможність українських інституцій, а відтак і довести, що Україна – failed state. Неважливо, яким чином це буде зроблено: чи то відправивши на фронт народних депутатів, чи то завдавши удару по парламенту.

Депутатка закликала не вірити інформації про дозвіл відправляти народних депутатів захищати Україну. Вона зазначила, що чинні народні депутати мають відстрочку від військового обов’язку згідно зі статтею 78 Конституції України. Пряма ж відстрочка для депутатів встановлюється ст. 29 Закону "Про статус народного депутата" та ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Хто має право на відстрочку в лютому

Раніше ми писали, що згідно з Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", у лютому 2024 року можуть бути мобілізовані такі чоловіки:

  • військовозобов'язані українці, віком від 18 до 60 років, які мають досвід проходження військової служби (або ж, проходили військову кафедру);
  • військовозобов'язані українці, віком від 27 до 60 років, незалежно від того, чи мають вони досвід проходження військової служби.

Також, згідно з чинним законодавством, чимало українців мають право на відстрочку від мобілізації. Зокрема, це стосується таких категорій:

  • чоловіки з інвалідністю;
  • чоловіки, які доглядають за особою з інвалідністю;
  • чоловіки, які мають дитину з інвалідністю 1 або 2 групи (повнолітню);
  • чоловіки, які мають дитину з інвалідністю будь-якої групи (неповнолітню);
  • чоловіки, на утриманні яких перебуває 3 або більше дітей;
  • чоловіки, які самостійно виховують дитину;
  • чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з тяжкою хворобою;
  • чоловіки, родичі яких загинули під час АТО/ООС чи повномасштабної війни;
  • чоловіки, які були заброньовані від мобілізації;
  • чоловіки, які були визнані непридатними згідно з рішенням ВЛК тощо.

Варто зауважити, що жінок у лютому призивати не будуть, однак вони можуть опинитися у війську за власним бажанням.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як можна самостійно обрати підрозділ для проходження служби в лавах ЗСУ. Також ми повідомляли, чи можна призивати на військову службу чоловіків, яких було засуджено.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.