Відразу на фронт? Як в Україні навчатимуть щойно мобілізованих
В Україні мобілізованих чоловіків, як правило, відправляють на навчання, аби вони отримали досвід користування зброєю
Як проходять навчання українських бійців
Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну
Щойно мобілізованих чоловіків мають навчати інструктори з бойовим досвідом, які знаються на реаліях та потребах війни. Після цього, мобілізованих відправляють на фронт, аби й вони здобули воєнний досвід.
Про це розповів командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк в етері національного телемарафону "Єдині новини".
З його слів, навчання мобілізованих є непростим процесом, адже на початку повномасштабної війни навчальні центри зазнавали ворожих обстрілів. Крім того, наразі приходиться розпорошувати навчальні сили по всій країні, що також обмежує можливості цих центрів.
Інструкторів без бойового досвіду відправляють на фронт, щоб вони його здобули.
Командувач наголосив, що для перемоги Україні потрібні підготовлені та навчені резерви, щоб залучити їх у потрібний час.
"Ми робимо все, щоб зберегти людей, це не завжди виходить, війна дуже жорстока. Бригади відновлюють за три місяці, і вони знову будуть готові до виконання завдань", – додав Павлюк.
Підготовка мобілізованих з акцентом на бойовий досвід є ключовим фактором для перемоги України. Досвідчені інструктори, знання та навички, а також збереження життів солдатів – це пріоритети у цій справі.
Українців відправлятимуть на військові навчання
Раніше ми писали, що уряд готує нововведення, що передбачає два варіанти обов’язкової підготовки для чоловіків віком від 18 до 60 років:
- військовий вишкіл: 5-місячна програма у мирний час та 3-місячна у воєнний.
- базова військова підготовка: 5-місячна програма у мирний час та 3-місячна у воєнний.
Після 25 років чоловіки, які пройшли підготовку, можуть бути призвані на навчальні збори та отримати статус військовозобов'язаних.
Для здобувачів освіти вищих навчальних закладів замість базової військової підготовки або військового вишколу можливе навчання на військовій кафедрі протягом 4-5 років.
Для громадян, які не є студентами передбачене навчання у спеціальних центрах підготовки до призову.
Обов'язкова підготовка також буде для:
- представників влади;
- працівників силових органів, зокрема прокурорів та суддів.
Маючи такого сусіда як Росія, населення нашої країни має бути готове до захисту Батьківщини.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як можна самостійно обрати підрозділ для проходження служби в лавах ЗСУ. Також ми повідомляли, чи можна призивати на військову службу чоловіків, яких було засуджено.
Сподобалась стаття?