Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Військовослужбовці можуть отримати одноразову премію — кого стосується

В Одеській міській раді нараховуватимуть по 20 тисяч гривень премії тим, хто вступив до лав ЗСУ після 1 січня 2024 року

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

Військовослужбовці мають право на премію за вступ до лав ЗСУ

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

Українців, які стануть до лав Збройних сил України, планують заохочувати до служби. Військовозобов’язаним обіцяють нараховувати по 20 тисяч гривень премії, хоча раніше на такі гроші могли претендувати виключно добровольці.

Про це йдеться у рішенні Одеської міської ради.

Влада Одещини запевнила, що додаткові кошти отримають всі військовослужбовці, які стали на захист України після 1 січня 2024 року. На виплати вже виділено з місцевого бюджету 20 мільйонів гривень.

"Прийшли до висновку, що, крім мобілізованих, маємо заохочувати контрактників, адже мобілізують наразі з 27 років, а ті, хто молодший — ідуть за контрактом. Тому зараз ми говоримо про призначення допомоги усім мобілізованим та контрактникам, хто пішов служити із 1 січня 2024 року. До речі, вже маємо декілька десятків заявок", — зазначив мер міста Геннадій Труханов.

Крім того, у мерії зазначили, що цей процес планують зробити автоматичним, та гроші на рахунки військових надходитимуть одразу після зарахування до ЗСУ.

Виплати після демобілізації

Як ми вже писали раніше, по завершенню служби, демобілізованим мають надати такі види виплат:

  • Компенсацію за неотримане речове майно. Військовослужбовці мають право на компенсацію за речове майно, яке вони не встигли отримати під час служби. Для цього необхідно отримати довідку від речової служби частини про вартість майна і написати рапорт командиру.
  • Одноразову грошову допомогу. Військовослужбовці, які звільняються за станом здоров'я, отримують одноразову грошову допомогу в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожен рік служби. Військовослужбовці, які звільняються за віком, через скорочення штату чи завершення строку контракту, отримують одноразову грошову допомогу в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожен рік служби, але не менше 25% місячного грошового забезпечення.

Крім того, військові, які звільняються зі служби, мають право на відшкодування за невикористану відпустку.

Раніше ми писали, що військовий зможе самостійно розподіляти відсоток коштів, які отримає кожен член родини у разі його загибелі. Також ми зазначали, як змінились виплати мобілізованим під час навчання.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.