Рівень загрози зростає? НАТО терміново готується до масштабних бойових навчань
За словами представників країн Альянсу, військові навчання почнуться вже навесні 2024 року та мають на меті підготовку до боротьби з нападом РФ
Навчання НАТО розпочнуться навесні 2024 року
Фото: сайт НАТО. Колаж: Pro Війну
У 2023 році країни НАТО готуються провести масштабні бойові навчання спільного командування, які стануть найбільшими з часів "холодної війни". Мета заходу – досконало відпрацювати спроби щодо відбиття російської агресії проти одного зі своїх членів.
Про це йдеться у матеріалі видання Financial Times.
Що відомо про навчання
Навчання Steadfast Defender відбуватимуться в рамках "швидкого переходу" НАТО від реагування на кризи іншої стратегії, спричиненої вторгненням в Україну.
Як розповіли представники Альянсу, навчання розпочнуться вже навесні 2024 року. До них залучить:
- від 500 до 700 повітряних бойових місій;
- понад 50 кораблів;
- близько 41 000 військовослужбовців.
Головна мета навчань – моделювання потенційних маневрів проти ворога за моделлю коаліції на чолі з Росією, яку для цілей навчань назвали Occasus. НАТО також навчатиметься протидіяти терористичним загрозам за межами своїх безпосередніх кордонів.
"Навчання також є першими з точки зору технічних можливостей, вони використовують реальні географічні дані для створення більш реалістичних сценаріїв для військ", – кажуть у НАТО.
Де відбуватимуться навчання
Відомо, що у масштабних тренуваннях візьмуть участь Швеція, чию заявку на вступ до НАТО ще не ратифікували, Туреччина та Угорщина, завдяки чому загальна кількість залучених країн досягне 32.
Навчання відбуватимуться у таких країнах:
- Німеччині,
- Польщі;
- країнах Балтії.
Про що просять країни Балтії
Балтійські країни тривалий час одноголосно закликають Альянс зміцнити східний фланг — це питання слід вирішити через накопичення білоруських військ на кордоні. Зокрема, у червні 2023 року Німеччина вже розмістила на постійній дислокації у Литві 4 тисячі своїх військових.
Які подальші плани НАТО
Нещодавно на фоні повномасштабної війни РФ проти України країни НАТО погодили нові плани ефективної регіональної оборони та створення Союзних сил реагування, здатних швидко реагувати на загрози.
Коли Україна буде в НАТО
Як ми писали раніше, за словами генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга, спочатку Україні варто реформувати сектор оборони та модернізувати армію, аби військо відповідало усім стандартам НАТО.
При цьому Єнс Столтенберг зазначив, що для України скасували вимогу для плану дій щодо членства.
"Це змінить шлях України до членства від двоетапного процесу до одноетапного процесу", — підкреслив він.
Також Столтенберг наголосив, що умови набуття членства частково відображені у десятій статті Вашингтонського договору про створення організації. За його словами, оцінювати готовність України стати членом Альянсу будуть союзники.
Він підкреслив, що Україна й надалі отримуватиме від союзників значну воєнну підтримку, тому що найбільш термінове завдання зараз полягає у забезпеченні перемоги у війні з РФ.
Раніше ми вже пояснювали, як НАТО допомагає Україні протистояти збройній агресії Росії. Також ми писали, як зміниться економіка країни, якщо нам таки дозволять приєднати до Альянсу.
Сподобалась стаття?