Художники-граффітери BANDIT (@bandit__graffiti) та Джонні (@johnnysartwork) і відеооператор Трістан (@tristanrgeorge) планують зняти документальний фільм про малювання на розтрощених війною будівлях та записати інтерв’ю з людьми, котрі готові поділитися своєю історією війни. Готовий продукт митці виставлять на американський кінофестиваль.
Ця робота покликана привернути увагу світу через мистецтво, нагадати, що війна триває і гине багато цивільних людей, показати, як живуть українці на деокупованих та прифронтових територіях України та як мистецтво їх підтримує.
До поїздки команда готувалася кілька місяців – обирали міста, створювали ескізи та описи малюнків. Було обрано чотири українські міста та околиці одного села – Ірпінь, Буча, Дмитрівка, Харків та Ізюм, де координувала проєкт Катерина Тимченко (@katerina_tymchenko).
Ірпінь
"Ангели, які перехоплюють російські ракети" розміщено на найбільш трагічній локації – звалище розстріляних і згорілих машин з цивільними людьми на вїзді в Ірпінь з боку Києва.
На зруйнованому російським мінометним обстрілом будинку культури на БКЗ створено такі малюнки: "Хлопчик з жовто-блакитним повітряним змієм" — символ віри й надії на мир та добро у своїй країні, а також "Тризуб на жовто-блакитному фоні".
На сумно відомій будівлі біля ТЦ Жираф зображено "Дві дівчини малюють жовто блакитний ритм серцебиття на зруйнованій будівлі".
Робота BANDIT
Буча
Мікрорайон Склозаводський, де саме 3 березня 2022 року вже стояли російські БМД, сьогодні прикрашений двома малюнками.
"Українська жінка" — цей образ створений, щоб показати й розширити можливості української жінки, акт вшанування сили, яку проявляють жінки під час війни, як надихання для молодого покоління дівчат.
"Питання часу" — український воїн на годинниковій стрілці з його коханою на хвилинній стрілці, яка намагається перевісити, щоб якнайскоріше він повернувся з війни. З часом вони знову будуть разом.
"Метелик жовто-блакитний" — створений на одному з будинків Променаду як символ відродження життя
На Дмитрівському звалищі розтрощених у запеклому бою російських танків та БМД тепер красується жовто-блакитний відбиток руки.
Робота BANDIT
Харків
Північна Салтівка несе на собі два важливих мурали. Найвідоміше місто танцівників нашої країни тепер має малюнок "Пара, що танцює на жовто-блакитних бризках" — відродження краси та любові наших людей.
"Український воїн" — можна без слів, але це шана і подяка нашим воїнам, які виборюють свободу ціною своїх життів.
Робота BANDIT\Johnny
Ізюм
"Перетягування каната" розмістився на меморіалі на горі Крем’янець. Це боротьба українського і російського солдатів з шансами на користь України.
На зруйнованому російською ракетою будинку на вулиці Хлібозаводській художники виконали три малюнки. "Український солдат прибиває український прапор на серп молотом від нього" – символ того, як наша країна позбавляється всього російського та радянського.
"Соняшник" – символ відродження української родючої землі.
Графіті "Слава Україні" не потребує пояснень, адже увесь світ розуміє значення цього гасла.
Створення малюнків було першою частиною роботи. Попереду зйомки інтерв’ю. Для цього команда планує повернутись до України навесні.
Завдяки важливій роботі митців ще більше людей у світі зможе побачити, що відбувається в Україні через російську агресію.
Куди спрямували 62 млрд грн з Фонду відновлення
З Фонду відновлення витратили велику суму коштів. Ці гроші підуть не лише на поновлення критичної та соціальної інфраструктури, але й на поліпшення стану укриттів.
Насамперед наразі важливо завершити ремонтні роботи у сфері енергетики, адже Україна увійшла в новий опалювальний сезон.
"Напрямок відновлення – критична та соціальна інфраструктура. 62 млрд грн ми виділили з Фонду відновлення. З них 11,3 млрд грн – на відновлювальні проєкти в соцсфері та ЖКГ. 3,5 млрд грн – на будівництво та відбудову інфраструктури, житла та громадських споруд. Ще майже 19 млрд грн – на виконання робіт на об’єктах енергетики", — повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Крім цього, житлові програми "єВідновлення" та "єОселя" також матеріально забезпечили. Загалом на житлові компенсації українцям, чиє житло постраждало від обстрілів, спрямовано 4,4 млрд грн.
До того ж із вищезазначеної суми кошти пішли також на розмінування та підтримку малого й середнього бізнесу.
Нагадаємо, мешканці Херсонщини розповіли про відбудову регіону. Також ми писали, скільки українців вже залучили до відбудови.
Сподобалась стаття?