Служба за контрактом під час війни – яку альтернативу пропонує Міноборони
В Міністерстві оборони запевнили, що до Збройних сил не можуть повернути контрактну армію під час війни

Чи можливо перейти на контрактну армія під час війни
Фото: Генштаб ЗСУ
Під час воєнного стану реалізувати один із пунктів нової концепції військової кадрової політики відомства до 2028 року, яку затвердив міністр оборони, неможливо. Однак, управління вже почало працю над системою рекрутингу.
Про це розповів керівник управління преси та інформації Міністерства оборони Ілларіон Павлюк в ефірі Радіо Свобода.
"Це не може бути реалізовано, доки триває війна. Контрактна армія – це питання мирного часу. І я б навіть додав, що це питання часу, коли Україна зможе собі дозволити не бути в постійній активній обороні", – додав він.
До того ж затверджена концепція – це не план дій, а алгоритм виконання Міністерство напрацьовуватиме.
Павлюк зауважив, що важливо, аби кожен військовослужбовець знав, для чого він потрібен в армії та що з ним відбуватиметься у війську.
"Ми будемо працювати над тим, що ми зможемо максимально, виходячи із сильних якостей людини, з її кваліфікації і досвіду, пропонувати позиції, де ці якості будуть реалізовані якнайкраще", – повідомив керівник.
Більше ніякої строкової служби
Ми писали, що представник Верховної Ради розповів, що вже невдовзі влада може відмовитися від стандартної строкової служби, адже її планують замінити інтенсивною підготовкою у закладах вищої освіти.
"Знову ж таки рекрутинг — це про те, що люди набиратимуться базуючися на їх освіті, яку вони мають, і щоб вони були максимально корисними війську. А не так, як, на жаль, це буває зараз. Коли ми "мікроскопом забиваємо цвях". Оскільки деякі люди з освітою, яка може бути корисною в певних підрозділах, зараз сидять в окопах та відбивають атаки", – сказав голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
Також він зазначив, що це буде не військова кафедра, а справжня військова підготовка резервістів нашої армії.
Крім того, він зазначив, що сам процес буде відбуватися протягом 5 років, а головною ціллю є наближення до стандартів НАТО.
Карась розповів, як пришвидшити мобілізацію
Раніше ми писали, що загальна мобілізація в Україні триває з початку великої війни, тому й не дивно, що наразі брак живої сили помітно відчувається.
Наразі багато військовозобов’язаних чоловіків не хочуть йти на фронт. На це є декілька причин, які влада може виправити.
Багатьох чоловіків лякає короткий проміжок часу від військових навчань до лінії фронту.
"Збройні сили мають забезпечити, що людина проходить навчання, поступає в підрозділ, поступово вступає в бойову роботу, а не умовно місяць учебки, місяць в бригаді й потім ти вже в Авдіївці. Це, звичайно, сильний контраст. Це дуже сильно людей обтяжує, це їх лякає. Тут немає простих рішень", — розповів лідер громадської організації С14, заступник командира 14 окремого полку ЗСУ Євген Карась.
Ще однією причиною послаблення мобілізації є недостойна поведінка командування. Деякі начальники бригад можуть порушувати права солдатів "радянським мисленням".
Нагадаємо, в Міністерстві оборони України запропонували нову концепцію кадрової політики в армії. Також ми повідомляли, як українські військові можуть відправитися на лікування за кордон.
Сподобалась стаття?