Мобілізація в Україні – в Раді пропонують змінити вікові обмеження для призову
Розповідаємо, які зміни щодо мобілізації в Україні можуть відбутися вже найближчим часом
В Україні можуть змінити вікові обмеження для мобілізації
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну
Від початку повномасштабного вторгнення в Україні тривають воєнний стан та загальна мобілізація. Під час мобілізації до лав Збройних сил призивають чоловіків віком від 18 до 60 років, однак невдовзі вікові обмеження можуть бути змінені.
Про це повідомляється в запропонованому законопроєкті на сайті Верховної Ради України.
Які зміни можуть відбутися
Так, згідно з інформацією, яка міститься в законопроєкті, народні депутати пропонують зняти вікові обмеження для служби в Збройних силах України чоловікам, старшим за 60 років. Якщо відповідні зміни будуть внесені до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", то у чоловіків, старших за 60 років, з'явиться можливість мобілізуватися до ЗСУ. Відомо, що для вищого військового керівництва вікові обмеження піднімуться з 65 до 70 років. У всіх інших – з 60 до 65 років.
"На початку повномасштабного вторгнення велика кількість військовослужбовців, які були мотивовані та придатні за станом здоров'я, мали достатню фізичну підготовку та військове навчання, мобілізувалися у віці, близькому до граничного. Водночас деякі з них уже досягли граничного віку. Крім того, значна кількість зазначених осіб мають бажання мобілізуватися. За цей час уже є звернення до суду такої категорії осіб із проханням надати можливість проходження військової служби, прецеденти за якими, на жаль, вирішуються не на користь цих осіб", — йдеться в записці до законопроєкту.
Додамо, що головними вимогами для призову людей, старших 60 років, будуть досвід практичної роботи, визнання ВЛК придатним до військової служби, висока професійна підготовка, а також добровільне бажання служити.
Коли потрібно з'являтись на ВЛК
Раніше ми писали про те, коли військовозобов'язані повинні проходити медичну комісію. Так, зі слів експертки Наталії Ковцун, в мирний час чоловіки повинні проходити військово-лікарську комісію один раз на п'ять років. Однак, під час воєнного стану ці терміни можуть бути зовсім іншими.
"Тому що в нас є наказ президента про мобілізацію, і відповідно, коли військовозобов'язаному вручають повістку, він зобов'язаний з'явитися в територіальний центр комплектування, колишній військкомат, уточнити облікові дані й пройти військово-лікарську комісію для того, щоб було розуміння, чи він придатний, чи обмежено придатний, чи непридатний. І це обов'язок", – пояснила експертка.
Також додамо, що, якщо військовозобов'язаний не з'явиться на проходження комісії, то він ризикує отримати штраф.
Раніше ми писали про те, чи може ВЛК змінити рішення щодо обмежено придатних. Також ми повідомляли, які обмеження будуть введені для жінок з 1 вересня.
Сподобалась стаття?