Не лише ТЦК – хто, окрім військкомату, може вручати повістки українцям
Під час загальної мобілізації, яка триває в Україні з початку повномасштабного вторгнення, вручати повістки можуть не лише працівники територіальних центрів комплектування

Правила вручення повісток
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну
Вручення повісток в Україні є доволі важливою темою, адже іноді українці стикаються з незаконними діями працівників ТЦК та СП. Однак вручати повістки можуть не тільки співробітники військкомату.
Про це розповіла адвокатка Олена Бірюч.
Як вручають повістки в Україні
Так, юристка розповіла про те, що порядок вручення повісток військовозобов'язаним в Україні закріплений Постановою КМУ №1487 від 30.12.2022 року "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів".
Згідно з інформацією, яка присутня у вказаній постанові, повістка має містити такі дані:
- ім'я, прізвище, а також по-батькові особи, яка отримує повістку;
- адресу місця проживання або ж місця реєстрації особи, яка отримує повістку;
- номер та дату розпорядження ТЦК та СП про необхідність явки військовозобов'язаного;
- номер повістки;
- посаду, а також ініціали та прізвище начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
- підпис керівника ТЦК та СП;
- дату, коли повістка була видана;
- адресу ТЦК, час та дату, коли військовозобов'язаний повинен з'явитися.
Також зазначимо, що громадяни України можуть отримувати повістки не лише від працівників ТЦК.
"Вручати повістки військовозобов’язаним уповноважені: представники ТЦК та СП, органу Служби безпеки України, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, представники органу місцевого самоврядування, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, керівник підприємства, установи, організації за місцем роботи, управителі багатоквартирних будинків", – зазначила Бірюч.
Слід зазначити, що у випадку, якщо ви зафіксували незаконні дії працівників ТЦК, необхідно негайно звернутися до поліції.
Чи може ТЦК затримати військовозобов'язаного
Раніше ми писали про те, чи можуть працівники військкоматів здійснювати затримання особи у тому випадку, якщо вона відмовилася від вручення повістки.
"Представники ТЦК та СП не мають права затримувати особу у разі відмови від повістки. Повноваження здійснювати адміністративне затримання та доставлення до ТЦК та СП мають виключно працівники Національної поліції України щодо осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 (порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку), 210-1 (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) Кодексу України про адміністративні правопорушення", – сказала юристка.
Також Олена Бірюч зазначила, що у випадку, якщо ви стали жертвою затримання з боку працівників територіального центру комплектування та соціальної підтримки, негайно зверніться до поліції, а також до ДБР.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як діяти, якщо ви знайшли повістку у поштовій скриньці. Також ми повідомляли, кого можуть забрати на військову службу прямо зараз.
Сподобалась стаття?