Посилення мобілізації: ТЦК будуть по-новому доставляти повістки
У низці міст України працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки вживають заходів для посилення призову

Як змінилась мобілізація в Україні
Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну
У Полтаві військовозобов’язаним чоловікам співробітники військкоматів приноситимуть повістки прямо у квартири або будинки. Це відбуватиметься вранці та ввечері, коли призовники найчастіше перебувають вдома.
Відповідне розпорядження №65 підписала виконувачка обов’язків міського голови Катерина Ямщикова.
Окрім працівників ТЦК, до групи, яка роздаватиме повістки, входять:
- поліцейські;
- представники міської ради.
Також співробітників ОСББ зобов’язали надати ТЦК та СП вільний доступ до під’їздів.
До всього планується створити пункти оповіщення на базі мобілізаційних ділянок, а також у Полтавській міськраді та районних радах. В таких пунктах також видаватимуть повістки.
Крім цього, у Полтаві складуть графік оповіщення громадян у вказані проміжки часу.
Також Ямщикова закликала роботодавців провести зустрічі з працівниками призивного віку, щоб відповісти на всі питання стосовно мобілізації. З її слів, у мобілізаційних списках від підприємств бувають неточності, що сповільнює процес призову.
В Україні змінили процедуру призову
Раніше ми писали, що у Запоріжжі представники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) проводять поквартирні обходи, щоб закликати військовозобов’язаних до служби. В цьому їм допомагають працівники Муніципальної варти.
Перший заступник міського голови Олександр Власюк повідомив, що така процедура проводиться з метою оповіщення чоловіків, які повинні з’явитися до ТЦК та звірити там свої дані. Йдеться про чоловіків, які протягом дії воєнного стану з якихось причин не з’явилися до ТЦК.
Власюк запевнив, що ні представники Муніципальної варти, ні чиновники не виписують повістки призовникам. Вони лише контролюють, щоб оповіщення про військовий обов’язок не перетворилося у бійку між представниками військкоматів та призовниками.
У Муніципальній варті уточнили, що вони мають право лише забезпечувати громадський порядок під час роботи ТЦК та СП.
Адвокат Ростислав Кравець зазначив, що працівники ТЦК та Муніципальної варти не мають права заходити до чужого помешкання. Це можливо лише в тих випадках, коли потрібно врятувати життя, коли є загроза знищення майна або безпосередньо у них є рішення суду на проникнення до житла. В інших випадках вони не мають права проникати до помешкання, заходити на приватні подвір’я. Якщо таке стається – це незаконне проникнення.
Нагадаємо, чи законні повістки через СМС-повідомлення. Також ми писали, чи можуть вручати повістки з платіжками за комуналку.
Сподобалась стаття?