Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Примусова мобілізація: боєць "Азову" назвав всі "за" та "проти"

Хтось повинен приєднатися до лав Збройних сил України, оскільки сили наших захисників закінчуються

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Чи потрібна Україні примусова мобілізація

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

В Україні необхідне поповнення армії, тому що військові зазнають втрат серед особового складу, і "300-ті" можуть дуже довго не повертатися до бойової готовності. Однак, в ідеалі потрібна не примусова мобілізація, а популяризація армії.

Таку думку виловив боєць бригади "Азов" із позивним "Банкай" в інтерв'ю для "Громадського".

Військовий наголосив на необхідності приєднання нових волонтерів, оскільки їхні резерви вичерпуються. Якщо чоловік призовного віку має мотивацію до служби у війську, йому не потрібна мобілізації. До того ж в "Азові" не потрібні чоловіки, які не хочуть воювати, адже вони будуть некорисними та неефективними.

Банкай також закликав приєднатися до Збройних сил чи Національної гвардії як фахівець у своїй сфері, вважаючи це більш перспективним шляхом, ніж примусова мобілізація у звичайних умовах.

"Я підтримую те, щоб уникати примусової мобілізації, але якщо виникне критична ситуація, то, мабуть, вона буде необхідною", – підбив підсумок боєць.

Хто зможе отримати відстрочку від мобілізації за новим законопроєктом

Раніше ми писали, що проєкт закону, прийнятий на першому читанні, залишає для деяких категорій громадян право на відстрочку від мобілізації, зокрема для:

 • заброньованих за органами держвлади, підприємствами, установами та організаціями;
 • осіб з інвалідністю (на 6-12 місяців з перепроходженням ВЛК);
 • опікунів/піклувальників/прийомних батьків/батьків-вихователів дітей з інвалідністю;
 • опікунів/піклувальників/прийомних батьків/батьків-вихователів дітей з тяжкими захворюваннями;
 • жінок/чоловіків з повнолітньою дитиною-інвалідом І-II групи;
 • опікунів/піклувальників/прийомних батьків/батьків-вихователів/патронатних вихователів дітей-сиріт/дітей, позбавлених батьківського піклування, до 18 років;
 • жінок/чоловіків з неповнолітньою дитиною (дітьми) та чоловіком/дружиною, які проходять військову службу;
 • народних депутатів, депутатів ВР АР Крим;
 • працівників органів військового управління/органів управління, військових частин/підрозділів Міноборони, ЗСУ, ДССТ, ДССЗЗІ, СБУ, СЗРУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Управління держохорони, МВС.

Водночас деякі українці можуть розраховувати на відтермінування, хоча раніше вони не мали такої можливості, це:

 • жінки/чоловіки, які виховують троє і більше неповнолітніх дітей — за умови відсутності боргу зі сплати аліментів;
 • жінки/чоловіки, які самотужки виховують неповнолітню дитину (дітей) — якщо другий з батьків помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти/оголошений померлим;
 • усиновителі — якщо на момент усиновлення діти вважалися дітьми-сиротами/дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Однак особи, які доглядають за батьками дружини/чоловіка з І-II групою інвалідності, втрачають право на відстрочку. Слід відзначити, що під час воєнного стану особи з інвалідністю та ті, хто має відтермінування або звільнений від мобілізації, можуть вступити до військової служби за контрактом.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, яких чоловіків мобілізують до лав Збройних сил та інших військових формувань у 2024-му році. Також ми повідомляли, що думає Зеленський стосовно видачі повісток на вулицях.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.