Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Видача повісток в Україні – як діяти, коли працівники ТЦК порушують правила

На жаль в Україні час від часу трапляються випадки, коли співробітники територіальних центрів комплектування діють не за правилами

Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook, УНІАН. Колаж: Pro Війну

Незаконні дії ТЦК

Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook, УНІАН. Колаж: Pro Війну

В рамках загальної мобілізації українці отримують повістки, які видають працівники ТЦК та СП. Однак, іноді трапляються ситуації, коли самі співробітники військкоматів діють не зовсім за законом.

Про те, як діяти у таких ситуаціях в інтерв'ю NV розповів начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Сухопутних Військ Збройних сил України, підполковник Володимир Фітьо.

Незаконні дії ТЦК

Володимир Фітьо розповідає, що основною ціллю ТЦК є мобілізаційні процеси у законних рамках, адже працівники військкоматів виконують свої обов'язки, що прописані чинним законодавством.

"Це означає те, що громадяни під час воєнного стану, який діє в Україні, повинні мати при собі документи, які засвідчують особу, та документ про взяття на військовий облік. Тобто військово-обліковий документ. Це може бути приписне свідоцтво, чи будь-який інший документ, а також документи, які засвідчують ваше право на отримання відстрочки. Часто ми отримуємо повідомлення, які відіграють помітну роль в російській пропаганді, що представники ТЦК незаконно перевіряють документи", – заявив представник Сухопутних військ.

Також він зазначив, що ТЦК та СП мають право перевіряти документи, адже вони є частиною ЗСУ. Водночас, якщо військкомат порушує правила, то такі справи без сумнівів розглядають, проте, тут слід зазначити, що в більшості випадків в цих ситуаціях винуватцями є самі чоловіки, які відмовляються показати дані або ж перевірити документи. Тому, першочергово вони повинні повідомляти ТЦК та СП про будь-які зміни.

Нестача людей у війську

Раніше ми писали про те, що колишній речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов як справитися з недостатньою кількістю осіб на фронті.

Зокрема, за словами чиновника, найкращим рішенням цієї ситуації можна назвати відправлення на фронт військовослужбовців, які знаходяться на виконанні завдань в тилу.

"Варіанти розв'язання цієї проблеми є суто організаційними рішеннями. Річ у тім, що кількісний склад українських Сил оборони дорівнює 1 млн 300 тис. осіб. Чи всі вони залучені безпосередньо в рамках відбиття ворожої агресії? Відповідь — ні, це очевидно", – сказав Селезньов.

Крім того, він зазначив, що наразі в Україні є близько 1,3 мільйона військовослужбовців. При цьому, на фронті перебуває лише частина з них. Однак, в російській армії зараз воюють на фронті близько 500 тисяч осіб.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, для чого молоді особи потрібні у лавах Збройних сил України. Також ми повідомляли, що ТЦК та СП збирають дані про учнів в навчальних закладах.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.