Рівень загрози високий: Гуменюк назвала передвісники масованого обстрілу з боку Росії
Останнім часом Сили оборони фіксують підвищену активність безпілотної розвідки з боку російських військ

Потрібно бути пильними: Росія готує нову атаку по Україні
Фото: Генштаб ЗСУ
Станом на зараз на бойовому чергуванні в Чорному морі перебувають 5 ворожих кораблів. Це очевидний показник того, що країна-агресор готує нову атаку.
Про це повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі телеканалу FREEДОМ.
З її слів, достеменно невідомо, коли ворог здійснить черговий обстріл. Проте, потрібно бути в готовності в будь-якому випадку.
Наразі в акваторії Чорного моря знаходяться патрульні кораблі, судна забезпечення та патрульної служби, а також підводний ракетоносій, який може мати до 4 ракет типу "Калібр".
Важливо оперативно реагувати на сигнали повітряної тривоги, адже виявити пуски ракетоносія дуже важко.
"Вони дуже часто запускаються на надзвичайно низькій висоті, і виявляються вже безпосередньо перед моментом атаки. Тому між сигналом тривоги і безпосереднім ударом може минути всього кілька секунд. Тому ми робимо акцент, що на бойовому чергуванні саме підводний ракетоносій. Про те, споряджений він чи ні, абсолютно достовірних даних немає", – пояснила вона.
Гуменюк зауважила, що ракетоносії можуть бути спорядженими не повністю.
"Присутність ракетоносіїв взагалі в Чорному морі – це дуже високий рівень ракетної загрози. Тому ми говоримо, коли виходить ракетоносій на бойове чергування, це підвищення рівня ракетної загрози, а загалом вона тримається на високому рівні" – прокоментувала вона.
Росія підготувалася до масованих обстрілів України
Раніше ми зазначали, що Наталія Гуменюк зазначила, що окупанти доволі рідко використовують крилаті ракети "Калібр", адже в більшості наразі запускають безпілотники "шахед". Водночас це може свідчити про те, що ворог накопичує такі ракети.
"Ми вже спостерігаємо довготривалу паузу щодо використання ракет повітряного базування типу К-101, якими вони полюбляли гатити минулого "блекауту". Це може говорити про підготовчий період, який ворог використовує для накопичення цього виду озброєння", – йдеться у заяві.
Також Наталія Гуменюк додала, що, якщо в Чорному морі знаходяться ракетоносії противника, то це завжди небезпечно, адже Росія в будь-який момент може здійснити ракетний обстріл по території України.
Наслідки ракетної атаки з 24 на 25 жовтня
Раніше ми писали про те, що російські окупанти минулої ночі здійснили масовану ракетну атаку по території нашої держави. Зокрема, ворожа армія в ході цієї атаки використовувала безпілотники іранського походження "шахед". При цьому сама атака здійснювалась з міста Приморсько-Ахтарськ, що знаходиться на території Краснодарського краю.
Також слід зазначити, що Сили оборони України знищили всі 11 "шахедів", які були випущені окупантами. Також додамо, що роботу протиповітряної оборони було зафіксовано в Хмельницькій, Черкаській, Полтавській, Херсонській, а також Миколаївській областях. Серйозні руйнування були зафіксовані у містах Славута та Нетішин, там пошкоджено сотні будівель. Також була інформація про те, що вибухи пролунали неподалік від Хмельницької атомної електростанції.
Нагадаємо, яким чином західні винищувачі F-16, які просить Україна у союзників, здатні допомогти боротися із авіабомбами. Також ми писали, що взимку Росія може зосередити свої зусилля на обстрілах критичної інфраструктури.
Сподобалась стаття?