Війна триває: на якому напрямку фронту армія Росії посилить тиск
У розвідці Естонії кажуть, що Росія може посилити наступ на лінії Куп'янськ-Лиман, а також не відмовиться від спроб захопити Авдіївку

Розвідка Естонії каже, що Росія продовжить спроби наступу на Авдіївку
Фото: Генштаб ЗСУ
Найближчим часом Росія продовжить здійснювати зусилля щодо захоплення Авдіївки на Донеччині. Також, вирогідно, ворожа армія може посилити свій тиск на лінії Куп'янськ-Лиман.
Про це повідомили розвідники Естонії
"Ціною великих втрат росіяни домоглися деяких успіхів у районі Авдіївки. Наступальним діям сприяла відносно суха погода. Вона дала змогу застосовувати важку техніку на пересіченій місцевості та путівцях довше, ніж зазвичай", – зазначають аналітики розвідувального центру Сил оборони Естонії.
Яка ситуація в Авдіївці
У розвідці зазначили, що попри тиск російської армії, ЗСУ чинили потужний опір на ешелованій лінії оборони. Українським військовим вдалось втримати власні позиції завдяки:
- далекобійним засобам ураження у вигляді дронів і артилерії;
- мінним полям.
Через такі злагоджені дії ЗСУ, втрати Росії в техніці можна порівняти з попередніми тижнями.
Які цілі ворога
У естонській розвідці також наголосили, що скоріш за все, найближчим часом Росія продовжить вести бойові дії з метою захоплення Авдіївки на Донеччині, попри шалені втрати.
Другий можливий напрямок, на якому росіяни посилять тиск – лінія Куп'янськ-Лиман.
"Цілі РФ не змінилися. Як і у випадку з Бахмутом, росіяни намагаються домогтися результату, який можна було б продемонструвати як значний успіх", – пише розвідувальний центр.
Водночас, російські військові всіма силами намагаються скувати українські війська, щоб вони знизили тиск на інших ділянках фронту.
Яка ситуація на Херсонщині
Естонські розвідники наголошують, що ЗСУ продовжують здійснювати рейди в Херсонській області.
Мета – створення нових плацдармів на лівому березі річки Дніпро. На стороні українських військових навіть погодні умови – зокрема, тумани та хмарність "грають на руку" українських захисників під час форсування водної артерії.
Водночас, Росія компенсує слабкість своїх сухопутних військ на цій ділянці фронту за допомогою активізації авіації.
"Літаки з бомбами, що планують, завдають ударів по військах, що переправилися, не заходячи в зону дії протиповітряної оборони України", – підсумували в розвідці.
Яка стратегія України у війні
За словами радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, попри всі складнощі ведення бойових дій, збільшення поставок озброєння має призвести до "технологічної переваги" на полі бою.
Він каже, що Україна має очевидні та зрозумілі цілі та стратегії, а також чітке уявлення про те, як має виглядати "кінець війни".
У першу чергу, на думку Подоляка, треба збільшити поставки зброї для досягнення переваги на полі бою, а також досягти обвалу російських оборонних замовлень.
Раніше ми писали, що думають у Євросоюзі про готовність української енергосистеми до зими. Також ми розповідали, коли в Україні запрацюють графіки відключень світла.
Сподобалась стаття?