Загроза для України реальна? Через що б'ють на сполох у Кабміні
За словами прем'єр-міністра, в України є чітке розуміння того, що боєприпаси варто виготовляти на власній території
Шмигаль каже про гостру нестачу боєприпасів
Фото: Генштаб ЗСУ
Не лише в Україні, а й по всьому світові наразі відчувається гостра нестача боєприпасів. Рівень нестачі зброї величезний, бо склади порожні.
Таку тривожну заяву на тлі повномасштабної війни з російським агресором зробив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
"У нас величезний дефіцит боєприпасів не лише в Україні, а й у всьому світі", – сказав він.
Український чиновник запевнив, що в нашої країни є чітке розуміння того, що боєприпаси треба виготовляти на своїй території.
"Бо у всьому світі вони закінчилися, вони вичерпані. Усі склади порожні", – зазначив глава уряду.
Водночас Шмигаль зазначив наступний момент – уряд робить висновки щодо виробництва безпілотників, яке збільшилось з "декілька десятків" минулого року до "десятків тисяч" у 2023 році.
При цьому, як пише видання з посиланням на слова одного з чиновників, в Україні не можуть швидко трансформувати виробництво снарядів, зокрема через глобальний "дефіцит пороху".
Яка зброя необхідна ЗСУ для перемоги
Як ми вже писали, за словами радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, важливо знищити та виснажити постачальницький режим російських окупантів. Тобто мінімізувати забезпечення резервами й водночас завдавати постійних ударів.
Для того, щоб домогтися відчутних результатів на фронті, ЗСУ потрібно мати таку зброю:
- системи залпового вогню нового покоління HIMARS;
- зенітно-ракетні комплекси Patriot;
- мобільні ЗРК NASAMS;
- самохідні артилерійські установки Archer;
- гаубиці CAESAR II;
- ракети дальнього радіуса дії ATACMS;
- винищувачі F-16;
- штурмовики А-10.
Звичайно, це далеко не повний список необхідної зброї, але перерахована вище техніка вважається однією з найкращих та ефективніших у світі. Тож поки комплекси протиповітряної оборони будуть захищати українське небо від ворожих ракет, авіація та артилерія завдаватиме нищівного удару по армії окупантів. Звісно, на забезпечення такою зброєю потрібно дуже багато фінансування.
Раніше ми зазначали, що українське небо під надійним захистом і розповідали, скільки коштує та що відомо про ЗРК IRIS-T SLS. Також ми повідомляли, скільки коштує потужна система ППО SAMP/T.
Сподобалась стаття?