Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Не підлягав відбудові: під Києвом відкрили міст, зруйнований ще на початку війни

У міністерстві кажуть, що відновлення руху мостом дозволить збільшити пропускну можливість для автотранспорту, а також покращить сполучення між містами Київщини

Фото: Міністерство розвитку громад, Facebook. Колаж: Pro Війну

Рух мостом через Ірпінь відновили 4 вересня

Фото: Міністерство розвитку громад, Facebook. Колаж: Pro Війну

У понеділок, 4 вересня, відновлено рух відбудованим мостом у Стоянці через річку Ірпінь та відкрито всі чотири смуги для проїзду автотранспорту. Ця переправа була зруйнована на самому початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

У відомстві кажуть, що цей важливий інфраструктурний об’єкт розташований на трасі М-06 Київ – Чоп, яка є однією із головних транспортних артерій України. Запуск повноцінного руху дозволить збільшити пропускну можливість мосту для автотранспорту, а також покращить сполучення між населеними пунктами Київського регіону.

Після звільнення Київщини була збудована тимчасова об’їзна дорога. Утім її технічні характеристики не витримували щільний рух вантажного транспорту, тому водіям доводилося об’їжджати альтернативним шляхом.

У міністерстві кажуть, що правий проїзд мосту був відремонтований в стислі терміни. Вже в листопаді 2022 року рух був відновлений. А от лівий дорожникам довелося відбудовувати буквально з нуля. Бетонні конструкції, за висновком експертів ДП "ДерждорНДІ", не підлягали відбудові.

Дорожники заклали фундамент, опори та зробили наступне:

  • встановили нові залізобетонні балки,
  • облаштували освітлення, сучасне водовідведення,
  • зробили гідроізоляцію,
  • уклали два шари асфальтобетонного покриття.

"Обидва проїзди мосту успішно пройшли випробування. Він відповідає сучасним транспортним навантаженням", - розповіли у міністерстві.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури нагадало, що всього від початку року по всій Україні відновлено 19 мостів. Ще на понад 60 об’єктах тривають будівельні роботи.

Ключові пункти післявоєнного відновлення України

Раніше сайт Pro Гроші писав, що представниця правлячої партії "Слуга народу" каже, ефективне відновлення України полягає в декількох дуже важливих пунктах. Одним із них є посилення боротьби з корупцією, а також розвиток антикорупційної інфраструктури (це стосується ВАКС, НАБУ, САП).

"Без зміцнення антикорупційної інфраструктури неможливе відновлення. Україні зараз треба максимальна зосередженість на тому, щоб досягти належного відновлення на всіх рівнях. Для цього в пригоді стане комплаєнс-система органів місцевого самоврядування — поширення цінностей доброчесності та нетолерування корупції як всередині місцевої ради, так і поза її межами – серед мешканців громади", — зазначила Шуляк.

Також достатньо важливим пунктом, за словами Шуляк, є імплементація принципів "Нового європейського Баухаусу". Завдяки цій ініціативі відбудеться поєднання ідей естетики, інклюзивності, а також сталого розвитку. Це, своєю чергою, має покращити рівень життя громадян, які проживають на території Європейського союзу.

Нагадаємо, раніше ми вже писали про серйозні збитки через окупацію Криму. Також ми повідомляли про корупційний скандал у військкоматі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.