Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Жахливі наслідки "русского міра": які міста півночі України найбільше постраждали внаслідок війни

Експерти підрахували збитки, завдані ворогом нашим містам та селищам від початку повномасштабного вторгнення РФ

Фото: сайти міськрад, скрін. Колаж: Pro Війну

Збитки від війни для Бородянки оцінили у 148,4 мільйона доларів

Фото: сайти міськрад, скрін. Колаж: Pro Війну

В Україні вже півтора важких роки триває кривава війна. Від початку повномасштабного вторгнення Росії на світанку 24 лютого 2022 року багато міст постраждало внаслідок ворожих ракетних ударів та активних бойових дій.

Розбиралися, які міста на півночі України були найбільше зруйновані ворогом.

Експерти Київської школи економіки дослідили, які збитки були завдані населеним пунктам російськими військовими.

Бородянка

Це селище у Бучанському районі на Київщині. На початку повномасштабного російського вторгнення населений пункт потрапив під російський контроль. Крім руйнувань інфраструктури, там загинули чимало людей.

Збитки від війни для Бородянки оцінили у 148,4 мільйона доларів або близько 5,4 мільярда гривень.

Внаслідок війни у Бородянці зруйновано або пошкоджено 1 534 будівлі, з яких більшість — житлові. Житловий фонд та присадибні забудови фінансово постраждали найбільше — на 95 мільйонів доларів. Зокрема, у місті зазнали пошкоджень 404 приватні будинки та 55 — багатоквартирних.

Соціальна інфраструктура постраждала на 24,4 мільйона доларів: руйнувань зазнали 176 соціальних об'єктів. Серед них — 7 медзакладів та 10 закладів освіти на 6,8 мільйона доларів.

Крім того, на 21,4 мільйона доларів у селищі постраждала промислова інфраструктура, ще на 7,6 мільйона — адміністративна. Оцінку втрат у Бородянці здійснювали на основі даних через оцифрування високоточних знімків із дронів.

За словами виконувача обов’язків голови Бородянської селищної ради Георгія Єрка, у Бородянці загинули близько сотні людей. До війни там жили близько 12 тисяч мешканців.

Бородянка

Ірпінь

Збитки інфраструктури міста Ірпінь від війни становлять 25,3 мільярда гривень (майже 922 мільйонів доларів). За час окупації в Ірпені пошкоджено майже половину споруд – 10,5 тисяч будівель, з яких 2 501 повністю або сильно зруйнована.

Буча

Збитки Бучі внаслідок російського вторгнення становлять понад 5,2 млрд грн. Такі цифри оприлюднили у звіті Київської школи економіки (KSE).

Зокрема, за підрахунками фахівців, через війну у місті було пошкоджено 2 514 будівель, з них 185 споруд було повністю зруйновано.

Буча увійшла до рейтингу воєнних злочинів не лише за кількістю зруйнованих будинків. Масове вбивство українського цивільного населення в цьому місті Київської області, що супроводжувалося викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями, зокрема і дітей, та мародерством, вразило увесь світ. Загинуло понад 420 жителів міста.

У Бучі було зруйновано чи пошкоджено:

  • 861 приватний будинок;
  • 122 багатоквартирні будинки;
  • 875 господарських будівель;
  • 149 таунхаусів;
  • 202 гаражі.

Окупація міста Буча російськими військами тривала понад місяць. Тихих днів тут не було, бої тривали постійно, і звільнити місто вдалося тільки 31 березня 2022 року. Після деокупації з’явилися численні докази убивств цивільного населення, катувань та інших злочинів.

"Суттєвих руйнувань зазнав житловий фонд міста, а братські могили влаштовували прямо на подвір’ях. Через все це Буча стала одним із сумнозвісних символів війни", – кажуть у Київській школі економіки (KSE).

Мощун

Село на півночі Київської області на початку повномасштабного вторгнення стало одним із форпостів, які допомогли українським військовослужбовцям виграти битву за Київ. У Мощуні майже з 2,8 тисячі будинків 2 тисячі знищені або дуже сильно зруйновані. Понівечена інфраструктура, аптеки та магазини. Це особливо помітно, якщо дивитись на село з супутника у 2019 році та наприкінці березня 2022-го, коли Мощун повністю звільнили від російських загарбників.

Чернігів

Чернігів — найпівнічніший обласний центр України. Протягом більш ніж місяця він щодня піддавався ворожим бомбардуванням. Серед сотень пошкоджених будівель близько 20 є пам’ятками архітектури.

Після того, як російській армії не вдалося захопити місто, окупанти почали масово обстрілювати його цивільну інфраструктуру авіацією та артилерією. Уникнути гуманітарної катастрофи вдалося завдяки звільненню області від загарбників у перші дні квітня 2022 року.

6 березня 2022 року президент Володимир Зеленський надав Чернігову звання міста-героя України. Того ж дня містами-героями стали ще Харків, Маріуполь, Херсон, Гостомель та Волноваха.

Відбудова Київщини: скільки грошей виділили

Раніше ми вже зазначали, що у Київській області схвалено позитивні рішення на понад 314 млн грн відповідно до першого етапу програми державної допомоги "єВідновлення". Триває активна робота щодо опрацювання заявок на другий етап програми.

Зараз у Київській області діє низка програм щодо відновлення:

  • відбудова 18 багатоповерхівок у рамках програми UNITED24;
  • відновлення з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії;
  • відбудова приватного житла в Ірпені;
  • відбудова з нуля приватних будинків у пʼяти районах Київщини;
  • відновлення в рамках урядової програми "єВідновлення".

Подати заявку на отримання коштів для відновлення після пошкоджень можуть люди з будь-яких постраждалих населених пунктів Київської області.

Раніше ми писали про те, що російська армія з моменту початку повномасштабного вторгнення зруйнувала більше третини шкіл в Харківській області. Також сайт Pro Гроші розповідав про серйозні збитки через окупацію Криму.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.