Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Українські військові зможуть безплатно заморозити статеві клітини – як працюватиме програма

Нещодавно Верховна Рада схвалила закон про зберігання сперми та яйцеклітин українських військовослужбовців

Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook, Unsplash. Колаж: Pro Війну

В Україні зможуть народжувати дітей від загиблих бійців

Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook, Unsplash. Колаж: Pro Війну

Тепер родичі українських військових, які захищають нас від початку повномасштабного вторгнення, матимуть змогу використати їхні статеві клітини. Таким чином, навіть у загиблих бійців зможуть народитися діти.

Про це розповіла авторка законопроєкту Оксана Дмитрієва.

Замороження статевих клітин чоловіків

Нещодавно парламент прийняв важливий закон, завдяки якому українські військовослужбовці можуть заморозити свої статеві клітини, задля того, щоб родичі в майбутньому змогли використати їх.

"Ця норма є добровільною. Лише якщо військовий виявить бажання зберегти свої репродуктивні клітини. Я завжди дотримуюсь принципу того, що людина самостійно повинна робити свій вибір, ми не можемо нав’язувати, зберігати свої клітини чи ні. Я за те, щоб дати можливість і розповісти, чому це важливо зробити", – заявила нардепка.

Для військових ця послуга буде безплатною, адже всі витрати на себе бере держава.

Також, за словами депутатки, поки що немає чітких термінів зберігання, однак, ймовірно, статеві клітини військових, скоріш за все, будуть зберігатися щонайменше до закінчення війни.

Мобілізація жінок

Раніше ми писали про те, що представник Сухопутних військ України Володимир Фітьо зробив важливу заяву щодо можливої мобілізації жінок.

Він розповів, що наразі до війська жінок не призивають, адже такі особи проходять військову службу за власним бажанням. Водночас російська пропаганда в цьому питанні відіграла доволі серйозну роль, адже через вкид ворога багато громадян вважають, що до ЗСУ призивають жінок, які мають медичну освіту. Хоча, це не є правдою.

"Мовилося лише про те, що вони мають стати на військовий облік, ті, хто цього ще не зробив. Тому що завжди жінки-медики були військовозобов'язаними. Нічого для них не змінилося абсолютно", – зазначив Володимир Фітьо.

Він додав, що більшість жінок, які мають медичну освіту, теж мають військово-облікові документи.

"Вони телефонують до свого ТЦК та СП, приносять відповідний пакет документів, проходять медогляд, отримують свій військово-обліковий документ і продовжують займатися своїми справами", – сказав експерт.

Також Фітьо відзначив, що якщо буде нагальна потреба, то жінки теж можуть опинитися у війську.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, хто з жінок не має права виїжджати з країни під час воєнного стану. Також ми розповідали, які особи мають право на виїзд за кордон.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.