Небезпека поряд? Наєв розповів, скільки літаків РФ тримає у Білорусі
Наприкінці літа цього року більшість літаків та усі вертольоти перебазували з території Білорусі на російські аеродроми
Скільки російської техніки в РБ
Фото: ВВС
Станом на зараз у РБ залишилось три бойових літаки (Су-30СМ) та два літаки-розвідники (Су-24МР). Їх використовують для виконання завдань Єдиної регіональної системи ППО.
Про це повідомив командувач ОСУВ "Північ" Сергій Наєв в інтерв’ю Укрінформу.
Також командувач поділився інформацією про те, що приблизно 24 тисячі громадян країни-терориста пройшли через військові полігони та навчальні центри в Білорусі.
"На початку липня усі російські підрозділи наземного контингенту були виведені з Білорусі, і вони вже ведуть бойові дії на території Луганської та Донецької областей. Водночас продовжують функціонувати певні російські об’єкти, які забезпечують попередження про ракетний напад, дальній зв'язок та експлуатацію російських систем ППО і літаків, загалом до 2 тис. осіб", — зауважив він.
Чи варто очікувати загрози з боку Білорусі
Раніше ми писали, що з початку повномасштабного вторгнення Росія намагається втягнути Білорусь у війну проти України.
Країна-агресор не полишає спроб створити ще одного противника для України. Зараз у Кремля є стратегічне завдання — втягнути білоруську армію в повноцінну наземну операцію у війні проти України на боці РФ.
До слова, Центр нацспротиву нещодавно оприлюднив інформацію про підготовку ФСБ Росії та КДБ Білорусі операції під чужим прапором на нафтобазі в Брестській області.
У Мінську розуміють, хто насправді ініціює такі події, та усвідомлюють, що війна не відповідає їхнім інтересам.
Однак Росія залишатиметься активною у спробах провокацій Білорусі.У Центрі наголосили, що Росія має широкий обсяг інформації щодо всіх критичних об'єктів інфраструктури на території свого союзника, а також розуміє всі сильні та слабкі сторони країни, включаючи інформацію про її спецслужби та армію.
В Україну завозять пальне з Білорусі
Раніше ми писали, що на ринок пального неодноразово потрапляла сировина білоруського та російського походження.
Продукт можуть перевозити з НПЗ у Мозирі до Усть-Луги в Росії (порт), а далі підіймати на кораблі й розвозити по півночі Європи. Так, зокрема, ці обсяги потрапляють до України.
10 травня Кабмін вніс зміни до постанови № 1147 "Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації". Відтепер російське пальне, нафта й нафтопродукти не зможуть потрапити в Україну. Однак це стосується лише РФ, а от білоруських продуктів у списку немає.
Нагадаємо, війна на території України триватиме довше, ніж очікували в розвідці. Також ми зазначали, що ситуація з чергами на пунктах пропуску може загостритися через нестабільну роботу електронних систем.
Сподобалась стаття?