Електронні сповіщення замість повісток: які зміни готує Міноборони
Міністерство оборони України розглядає можливість сповіщати чоловіків про необхідність з'явитися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за допомогою електронного сповіщення

Міноборони розглядає можливість запрошувати у військкомат через електронні сповіщення
Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну
Для реформ необхідно проаналізувати різні бази даних, щоб визначити, хто саме підлягає призову. Міністерство оборони працює над технічними рішеннями, щоб цей процес був цивілізованим.
Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров в інтерв'ю "Суспільному".
"Ми проаналізували різні бази даних. Вирішимо, як ці дані обліковувати. Тому що – це військовозобов'язаний, чи військовослужбовець, чи вже ветеран? Після обліку – чи ця категорія чоловіків буде взагалі запропонована на військову службу чи ні. Тобто це достатньо величезний механізм, який треба обговорювати покроково", – сказав міністр.
Водночас він запевнив, що подібні запрошення отримають чоловіки, громадяни України, і за кордоном.
"Якщо ми вже ухвалимо рішення по категоріях, запрошення надішлемо усім", – зазначив Умєров.
Як діяти при отриманні повістки через месенджер
Раніше ми писали, що під час воєнного стану в Україні поширена практика надсилання повісток військовозобов'язаним через месенджери або SMS-повідомлення. Однак такий спосіб залучення до війська є незаконним.
За словами адвоката Ростислава Кравця, зараз у законодавстві України немає норм, які б дозволяли розсилати повістки через месенджери. Це пов'язано з тим, що довести, що документ отримала саме та особа, якій він призначався, неможливо.
Щоб узаконити розсилку повісток через месенджери, необхідно внести зміни до законодавства. Зокрема, треба зобов'язати українців мати офіційні номери телефонів та зафіксувати їх.
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров також заявив, що у 2023 році неможливо буде запровадити розсилку повісток військовозобов’язаним через популярні месенджери. Причиною цього є те, що номери телефонів в Україні не прив’язані до конкретних осіб.
Українці не можуть бути притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності за ігнорування повістки, яка прийшла через месенджери. Це пов'язано з тим, що така повістка не є офіційним документом і не має юридичної сили.
Якщо ви отримали повідомлення з проханням з’явитись до центру комплектації, ви маєте право ніяк на нього не реагувати. У такому разі працівники військкомату не можуть скласти акт про відмову від отримання повістки та не можуть оштрафувати за порушення правил військового обліку.
Нагадаємо, що передбачає повістка на відправку. Також ми писали, кого мобілізовуватимуть у грудні.
Сподобалась стаття?