Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Мобілізація у селах та повістки у громадських місцях – що треба знати в грудні

Грудень 2024-го року багатий на зміни та скандали що стосуються процесу мобілізації в Україні

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Найголовніше про призов за тиждень

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

У Верховій Раді продовжують готувати зміни до законопроєкту "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку". Однак, українці вже відчули посилення призову.

Розповідаємо, які важливі зміни відбулись у мобілізації в з 18 по 24 грудня.

Керівників підприємств зобов'яжуть доставляти працівників до ТЦК

Минуло тижня представник командування Сухопутних військ Володимир Фітьо розповів, що функціонал Єдиного реєстру військовозобов'язаних використовується не на повну потужність. Однак скоро ситуація зміниться, оскільки ЄРВ буде синхронізовано з іншими державними реєстрами, зокрема з реєстром платників податків та реєстром підприємств.

Це нововведення дозволить органам військового управління швидко і точно визначити місцеперебування військовозобов'язаного.

Зараз, щоб оповістити військовозобов'язаного про необхідність прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, призовникам надсилають повістки поштою або особисто вручають. Однак цей метод не завжди є ефективним, оскільки військовозобов'язані можуть змінити місце проживання або роботи, не повідомивши про це в ТЦК та СП.

Після удосконалення реєстру потреба в оповіщенні військовозобов'язаних у більшості випадків відпаде.

Крім того, у разі прийняття законопроєкту керівник підприємства, на якому працює військовозобов'язаний, буде зобов'язаний особисто доставити його до ТЦК та СП.

Мобілізація в містах та селах

Минулого тижня член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що різниця між підходами до мобілізації в містах та селах є незначною.

Він пояснив, що у кожному регіоні є свій мобілізаційний план, який розробляється з урахуванням конкретних потреб. Це означає, що кількість мобілізованих осіб може відрізнятися в різних регіонах.

Наприклад, у селі, де проживає лише 1 тисяча осіб, навіть невелика кількість мобілізованих може становити значну частку населення. У Києві, де проживає кілька мільйонів людей, така ж кількість мобілізованих може бути менш помітною.

Тому твердження про те, що "у Києві військовозобов'язаних не чіпають", є наслідком суб'єктивного сприйняття. Насправді мобілізація в Києві здійснюється, так само як і в інших регіонах України.

Зеленський поставив крапку у питанні призову українок

На початку минулого тижня на пресконференції Зеленський заявив, що не підпише закон про мобілізацію жінок.

"Мобілізацію жінок я не підпишу. Щодо мобілізаційного віку 25 років, якщо всі аргументи щодо потреби цього буде викладено, то з цим я погоджуюсь", – сказав президент.

Варто згадати, що зараз в Україні жінки можуть проходити військову службу лише за власним бажанням.

Коли ТЦК перестануть вручати повістки в громадських місцях

Минулого тижня у великому інтерв’ю Володимир Фітьо також зазначив, що працівники військкоматів можуть вручати повістки для уточнення даних у громадських місцях, таких як спортзали та заклади харчування. Однак такі рейди повинні бути погоджені з власниками закладів.

Закон про мобілізацію чітко встановлює, що заходи оповіщення можуть проводитися в громадських місцях. Однак, якщо представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки роздають повістки в місцях, де це заборонено законом, наприклад, у медичних закладах, то їхні дії є незаконними.

У випадках зі спортзалами та ресторанами, представники ТЦК та СП можуть роздавати повістки, якщо власник закладу не заперечує.

Спікер Міністерства оборони України заявив, що рейди по громадських закладах та видача повісток на блокпостах закінчаться, коли буде синхронізовано електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" з іншими державними базами даних. Це дозволить органам військового управління швидко і точно визначати місцеперебування військовозобов'язаних і вручати їм повістки в більш зручний спосіб.

Чи можуть жінкам заборонити виїзд за кордон

Минулого тижня ми писали, що з початку війни в армію призивають лише чоловіків віком від 18 до 60 років. Однак, наразі в Раді розглядаються важливі зміни і щодо служби жінок.

Очільниця комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла розповіла про можливі зміни щодо мобілізації жінок. Зокрема, мова йде про:

  • відкриття кордону для жінок, які не підлягають мобілізації;
  • розширення переліку спеціальностей, за якими можуть бути мобілізовані жінки;
  • запровадження можливості для жінок добровільно вступати до лав ЗСУ.

Наразі жінки можуть без жодних труднощів виїжджати з України. Це можливо навіть в тому випадку, якщо жінка проходить військову службу. Однак, депутатка Безугла вважає, що кордон потрібно відкрити для обох статей. Вона зазначила, що це дозволить жінкам, які не підлягають мобілізації, виїхати з України та допомогти своїм сім'ям.

Нагадаємо, в ЗСУ пояснили, чому молоді чоловіки потрібні армії. Також ми писали, як може змінитися мобілізація в Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.